Jelenlegi hely

Gyertyaöntés házilag

November 1-je mindenszentek ünnepe, november 2-a halottak napja a keresztény világban. Ezeken a napokon kilátogatunk a temetőbe, és gyertyát gyújtunk szeretteink emlékére.

A boltokban kapható műanyag mécsesek valljuk be nem éppen a legszebbek, a drágábbak pedig inkább otthonra az asztalra kerülnek. Miért is ne készíthetnénk egyszerűen, magunk is mécseseket, amelyet bátran kivihetünk magunkkal a temetőbe és méltó módon emlékezhetünk. 

Gyertyaöntés házilag
Szükséged lesz
Viasz:  fehér vagy színes viasz, de a régi gyertyák maradványait is beolvaszthatod.
Kanóc: a legjobb a fém talpú kanóc, de ha nincs talpa az sem baj. Hurkapálca (vagy egy ceruza) a kanóc megtartásához.
Gyertyaforma:  beszerezhető kreatív boltokban, de egy régi edény, üvegpohár, befőttesüveg is tökéletes a célnak (turiban is lehet kapni csinos darabokat) Szilikon formákba vagy akár üres konzervdobozba is öntheted az olvasztott viaszt.

Az olvasztáshoz: csupán egy edény szükséges ( nem árt olyan, amire már nincs szükséged), vagy konzervdoboz is tökéletes a célnak.



A viaszt vízfürdőben olvaszd fel, azaz tedd a viaszt (pl régi maradék gyertyákat) az   edénybe, és azt tedd bele a vízbe. Addig melegítsd, míg felolvad a viasz. A különböző színű viaszt külön-külön olvaszd fel.

A kanócot tedd abba az edénybe, amibe a gyertyát öntenéd, a fémtalpas része kerül a gyertya aljára. A kanóc végét a hurkapálcára csomózd lazán (csak annyira, hogy ne mozduljon el középről) Ha megolvadt, a viaszból egy picit a fém talpra öntesz és hagyod megdermedni, akkor nem fog elmozdulni, amikor tele öntöd a formát. Ezután az edénybe öntheted a szükséges mennyiségű olvadt viaszt. Ha nincs fémtalpas kanóc, akkor csak lógasd az edénybe a hurkapálcára kötött kanócot.
 
Amennyiben több színt szeretnél egymásra halmozni, várj, hogy az edényben lévő viasz kissé megdermedjen, mielőtt a színeket csíkokban egymásra öntenéd. Ha megdermedés előtt öntöd össze őket, keverednek. Persze lehet ez is a cél.  Ha döntöd az edényt, a színek ferdén dermednek meg.

A viasz megszáradásának ideje függ, a gyertya méretétől és formájától. Várj türelmesen, ezután a formát elég egy kicsit megkocogtatni és máris kicsúszik belőle a gyertya. A szilikont le kell fejtened a kész formáról. Az üvegből pedig ki sem kell venned.
 
 

 
A gyöngy formájú viaszdarabokat vagy gyertyahomokot nem szükséges megolvasztanod, hiszen maga a forma miatt így is különlegesek. Ezeket üveg formába tedd, hogy jól érvényesüljön.
 
Zselés gyertyát a hagyományos öntési technikával készíthetsz. Ehhez gyertyazselére van szükség. Vízfürdőben, nejlonzacskóban kell megolvasztani és javasolt üvegedénybe tölteni, hiszen a zselé ebben mutat a legszebben, és nem áll meg önmagában!
A viasz erre a célra szolgáló színezővel színezhető, a kreatív boltokban találsz ilyet. Az öntőformába szárított virágszirmokat, szárított gyümölcsdarabokat, terméseket, üvegdíszeket, gyöngyöt, kavicsot, kagylót, csillámport, vagy bármi – lehetőleg nem gyúlékony anyagot - tehetsz. Létezik gyertyafestő toll, amivel az elkészült gyertyát tovább díszítheted. Viaszcsíkokkal is dekorálhatsz, vagy a külsejére gyöngyöket, üvegdíszt is ragaszthatsz olvasztott viasszal. 
 
 

Debrecenimami
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére