A megfelelő légkör kialakítása
A teljes testmasszázs értelemszerűen némi vetkőzéssel jár, ezért mindenképp olyan körülményeket alakítsunk ki, amely pihentetően hat a vendégre. Természetesen mindenkinek biztosítani kell lepedőt vagy törölközőt az öltözéshez és a masszázshoz. Mivel a testmasszázs esetében a vendég többször megfordul , ezért olyan masszázságyak közül válasszunk, ami megfelelő stabilitással bírés nincs a vendégnek olyan érzete, hogy rögtön összecsuklik alatta.
A fotó forrása: Vera Prokhorova / Shutterstock.com
Az első lépés: fellazítás
Egyik izomnak sem eshetünk neki azonnal a legnagyobb erővel. Ezzel komoly problémákat is okozhatunk, ráadásul nagy és felesleges fájdalmakat is. Egy izomcsomó begyulladhat, vagy olyan nyomást végzünkakaratlanul is valamelyik testrészen, hogy az kellemetlen érzéssel jár. Ezért ugyanúgy kell a masszázs előkészítése előtt is bánni az izmokkal, mint ahogyan sportolás előtt. Vagyis be kell őket melegíteni. Ezt a bemelegítést valamilyen lazító krémmel vagy emulzióval végezzük. A fellazítást finom simogató mozdulatokkal kezdjük, először mindig a nagyobb izomcsoportok átmasszírozásávall. Aztán erősebben is végezhetjük ezeket a mozdulatokat. Viszont egészen addig ne térjünk át a mély izmok masszírozására, amíg nem érezzük, hogy a bőrréteg és a felszíni izmok már megfelelően lazák. Sokan köpölyözéssel gyorsítják az eljárást. Ez valóban gyors, eredményesés nagyon jól előkészíti az izomcsomók, valamint a mélyebb izmok masszírozásához a területet. A fellazítást tehát mindig végezzük el az adott testrész masszírozásának megkezdése előtt.
A fotó forrása: UfaBizPhoto / Shutterstock.com
Hogyan bánjunk a problémás izmokkal?
Természetes, hogy azoknál az izmoknál időzünk többet, amelyek valóban problémásak a vendégnek. Jellemzően ilyenek a csuklyás, a lapocka, a derék és gerinc mentén található izmok. Ezeket nem szabad csak úgy megkörnyékezni és elkezdeni dögönyözni. Fokozatosan erősítsük a nyomást és sose töltsünk túl hosszú perceket a problémás csomóknál. Mindig térjünk vissza oda, de közben hagyjuk pihenni őket. Ezzel a módszerrel elkerülhető, hogy az izomcsomó fájdalmasan begyulladjon. Az első alkalmakkor a problémás területek valószínűleg fájni fognak a vendégnek, akkor is, ha nagyon finoman csináljuk. Meg kell találnunk a megfelelő erősséget, mivel finomkodnunk sem szabad túlságosan. Ugyanakkor, ha a páciens jelzi, hogy fáj neki, ne legyünk restek az olyan masszázsolajok valamelyikével kicsit segíteni, amelynek erősebb a gyulladáscsökkentő hatása. Ez egyrészt megelőzi a gyulladást, másrészt az izomcsomót is kellemesebben ki lehet masszírozni vele.
Ne csak a hátra fókuszáljunk
Teljes testmasszázs esetén minden izomcsoportra sor kerül, még a láb izmaira is. Ilyenkor érdemes felmérni a test többi pontját, ahol még lehetnek problémás részek. Sok masszőr esik ugyanis abba a hibába, hogy kizárólag csak a hátra fókuszál és a test többi részét csupán végigsimítja párszor. Pedig a tapogatással igen gyakori problémák tárulhatnak fel előttünk. A legjellemzőbb ilyen rejtett probléma a farizomnál és a comboknál található, az isiász betegség jellegzetes helyein. Ezt a problémát az ülőmunkát végzőknél lehet a leggyakrabban észrevenni, és nagyban hozzájárul több izomcsoport problémás működéséhez. Ez aztán izomcsomókat és húzódásokat okoz a derék, valamint a farkizom különféle részein. Ha a megfelelő masszázs emulziók valamelyikével a csomókat megtaláljuk és elkezdjük kilazítani őket, jelentős javulást érhetünk el.
Szponzorált tartalom