Jelenlegi hely

Így szüntetheted meg a dugulásokat házilag

A lefolyók dugulása sok bosszúságot okozhat, szerencsére az esetek többségében egyszerű házi praktikákkal megoldhatjuk a problémát. Az alábbiakban olyan tippeket és javaslatokat válogatunk össze, amelyek alkalmasak akár a makacsabb dugulások megszüntetésére is.

Mindenekelőtt érdemes eloszlatni egy tévhitet, miszerint a konyhai dugulásokért a zsírok és étolaj maradványok felelősek, ahogyan a fürdőszobai dugulásokat sem a hajcsomók okozzák. A probléma forrását a különböző habzó anyagok maradványi jelentik. Ezek rendkívül vékony rétegben képesek megtapadni, de a hónapok során egyre vastagabb réteget képezhetnek. Rajtuk már képesek megtapadni az ételdarabok és a hajszálak is, amelyek egyfajta stabilitást biztosítanak dugulásnak, mint a vasbeton esetében maga a vasháló. Ez a magyarázata annak, hogy a mosogatószer önmagában nem képes megoldani a problémát, sőt, csak súlyosbítja azt.

Tehát olyan megoldásra van szükség, ami hatékony a habzó készítmények maradványainak eltávolítása során. Kezdjük a legalapvetőbb megoldással, a manuális eltávolítással. Néha egy hurkapálca tökéletes választásnak bizonyul, legalábbis abban az esetben, ha a dugulás közvetlenük a lefolyó legfelső részén jött létre. Máskor a szifon szétszerelése vezet eredményre. Legyünk figyelmesek az összeszerelés során, ne jelentkezhessen szivárgás.

A dugulások elhárításának egyik legalapvetőbb módja a forróvizes öblítés. Ehhez egy vízforraló készülék tökéletes megoldást szolgáltat. Nincs más teendőnk, mint másfél-két liter forró vizet zúdítani a lefolyóba és várni a hatást. Az esetek többségében többszöri öblítésre lesz szükség, míg a forró víz képes kifejteni a hatását.

Néha azonban kicsit hatékonyabb szerre van szükség, ilyenkor jó szolgálatot tesz a szódabikarbóna-ecet kombináció. Szórjunk két-három evőkanálnyi szódabikarbónát a lefolyóba, majd öblítsük le két-három deciliter 20%-os háztartási ecettel. Hagyjuk hatni mintegy 20 percen keresztül, majd végezzünk forróvizes öblítést.

A bórax nevű szert sokaknak nem kell bemutatni. Noha hajlamosak vagyunk háztartási vegyszerként tekinteni rá, a bórax tulajdonképpen nátrium-tetraborát, ami a bórsav nátriummal alkotott sója. Mivel élelmiszerekben adalékként is hasznosítják, ezért biztonságosnak tekinthetjük, ugyanakkor nagyon fontos megjegyezni, hogy a bórax név alatt elsősorban a nátrium-tetraborát dekahidrátot értik, illetve emellett használják a többi hidrát és anhidrát változatra is. A lefolyótisztítóként forgalmazott bórax nem alkalmas élelmiszeradalékként, de tisztítószerként biztonságosan használható. Egy tölcsér segítségével juttassunk nagyjából két deciliter bóraxot a lefolyóba, majd 15-20 elteltével forró vízzel öblítsük le. Ha szükséges, ismételjük meg a folyamatot.

Néha elkerülhetetlen, hogy agresszív lefolyótisztító készítményhez folyamodjunk. Ezek jelentős környezeti terhelésre képesek, ezért minden esetben igyekezzünk elkerülni a használatukat és csak akkor folyamodjunk hozzájuk, ha a többi megoldás csődöt mondott!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére