Jelenlegi hely

Így zajlanak egy magánszemészeten az általános vizsgálatok

Szemészeti szűrővizsgálaton 40 éves kor alatt két évente, afölött pedig évente érdemes részt venni. Azok számára, akiknek a családjában előfordult zöldhályog, minden évben ajánlott felkeresni a szemészorvost. Egy általános szemészeti vizsgálat nem azonos egy átlagos látásvizsgálattal, annál sokkal több mindenre terjed ki. Lássuk, pontosan mire!

Ezt mérik fel az általános vizsgálatok során

Elsősorban megnézik a fénytörési hibákat közelre és távolra is, ilyenkor derülnek ki az esetleges látáshibák, valamint ekkor kerül meghatározásra, hogy szükséges-e szemüveg vagy kontaktlencse viselése.

Budai Szemészet általános szemészeti vizsgálatain egyes krónikus betegségek szűrése is megtörténik. Ennek jelentősége abban áll, hogy számos betegség a kezdeti stádiumban még nem jár számottevő panaszokkal, később azonban súlyos állapotromláshoz vezethet, ami szemészeti betegségek megjelenését is maga után vonja. Ilyen krónikus betegségek például a cukorbetegség, a magas vérnyomás, a zöldhályog, a szürkehályog, a makuladegeneráció és a keratoconus.

Az általános vizsgálatok körében sor kerül a gyulladások megbetegedések diagnosztizálására, a szem környéki elváltozások meghatározására és a kisebb sérülések kezelésére is. A szűrővizsgálaton való részvétel továbbá lehetőséget ad a látáshibák műtéti korrigálásának módjaival, valamint a szemüvegviseléssel, műkönnyhasználattal kapcsolatos tanácsadásra is. Ha munkára való alkalmasság, terhesség, jogosítvány vagy egyéb szakvélemény miatt van szükség a konzultációra, szintén egy általános vizsgálatra kell bejelentkezni.

Az általános szemészeti vizsgálaton végzett mérések

Minden esetben a szakorvos hatáskörébe tartozik annak eldöntése, hogy pontosan milyen mérések elvégzésére kerül sor a vizsgálat alkalmával. Általánosságban elmondható, hogy a fénytörés meghatározása, a szaruhártya mérése, az üvegtest biomikroszkópos vizsgálata, a szemfenék állapotának ellenőrzése, a szemmozgások
és a kancsalság felmérése, a szemnyomás mérése, valamint szürke- és zöldhályogszűrés történik. Ezen kívül sor kerülhet a színlátás ellenőrzésére és réslámpa vizsgálatra is.

Az említett felmérések mindegyike modern eszközök és gépek által kerül elvégzésére, így abszolút fájdalommentesek és gyorsak. Pontosságuk és eredményességük pedig megkérdőjelezhetetlen.

A vizsgálat időtartama

Mivel az említett vizsgálatok és állapotfelmérések mindegyikének elvégzése megvalósul, egy körül-belül 1-1,5 órás alkalomra érdemes készülni. Vannak esetek, amikor a megfelelő eredményekhez pupillatágításra is szükség van, ezt
szemcseppekkel végzik. Ilyenkor a vizsgálatot követő 2-3 órában a látás homályos lehet, valamint fényérzékenység is felléphet, ezért érdemes kísérővel érkezni.

Kirívó esetben a pupillatágító hatása akár 1-2 napig is eltarthat. Pupillatágításos vizsgálat után a vezetés nem engedélyezett, így válassza a tömegközlekedést vagy érkezzen kísérővel!

Egy szemészeti magánrendelőben az általános vizsgálatok 20-30 ezer forintért vehetők igénybe, ezért cserébe egy korszerű műszerekkel felszerelt rendelőben, színvonalas szaktudással rendelkező szemészorvosok által végzett
állapotfelmérésen vehet részt. A vizsgálatokon túl tanácsadásra és a további lehetőségek megbeszélésére is sor kerül. 40 év alatt 2 évente, afölött pedig évente látogasson el a szemészorvoshoz szemei állapotának ellenőrzése és egészségének megőrzése érdekében!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére