Jelenlegi hely

Ösvény barangoló - Tanulmányi hétpróba és csapatverseny

Az ÖSVÉNY Oktatóközpont „BARANGOLÓ 2013.” címmel tanulmányi csapatversenyt hirdet általános iskola 4., 5. és 6. osztályosai számára.

Versenyfelhívás az általános iskolák 4., 5., 6. osztályosai számára

A verseny fő célja, hogy segítsen kapcsolatot találni a tankönyvből tanultak, és a természetben megtapasztalható ismeretek között.

 A verseny ismeretanyaga:

4. osztályos tananyagból:

5. osztályos tananyagból:

6. osztályos tananyagból:

I. Élet az erdőben
II. Helyem a világban
III. Tájékozódás
IV. Az élet színterei
V. Ismerjük meg hazánkat!

II. Tájékozódás a térképen
III. Az időjárás és az éghajlat
IV. Változó földfelszín

I. Tájékozódás a Földön
III. Hazai erdőink

 

További hasznos tudás szerezhető még a verseny során az egyes témákhoz megadott forrásokból, és a csoportokat segítő tanácsok, ötletek alapján. Az ismeretek felhasználásában elsősorban az alkalmazás és a gyakorlat játszik fő szerepet.

 

A verseny összesen hét próbatételből áll:

A) Ötfordulós online pontgyűjtő-játék – megoldandó feladatokkal, érdekes rejtvényekkel, amihez minden fordulót követően, a döntő során (is) felhasználható ismereteket fűzünk.

A feladatok az ÖSVÉNY Oktatóközpont „Barangoló” honlapján és a Facebook-on lesznek elérhetőek a felhívásban jelzett héten. A megoldásokat a csapat nevének feltüntetésével a versenyszervezők e-mail címére kell beküldeni. A megoldások ellenőrzésekor a helyes válaszokért pontokat kap a csapat, amit a versenyszervezők rögzítenek, és minden résztvevő számára láthatóvá tesznek.

A feladatok megoldásait a beküldők számára e-mail-en küldjük el, és később megjelenítjük a verseny honlapján illetve a Facebook-on is.

 

B) Választható témájú projektmunka és annak bemutatása – amelyben meglepő és izgalmas kérdésekre kereshetik a választ a résztvevők

A csapat lakóhelye környékén keressen olyan, a verseny ismeretanyagaként megadott tankönyvi fejezethez kapcsolódó vizsgálati témát, amit önállóan feldolgoz. A téma olyan megfigyelésen alapuló egyszerű vizsgálat, problémafeltárás lehet, amiben az alábbi négy lépést követik:

Megfogalmazzák a vizsgált téma alapkérdését, amire választ keresnek

Megfogalmazzák a feltételezésüket az alapkérdésükre várható válaszról

Vizsgálatokat végeznek, hogy megkapják a választ az alapkérdésükre, és a vizsgálat eredményeit értékelik

A vizsgálat eredményei alapján következtetést vonnak le, megválaszolják az alapkérdést, elfogadják, vagy elvetik a feltételezésüket.

A projektmunka bemutatása történhet:

  • vagy maximálisan 2 oldal terjedelmű (kb. 6-9.000 karakter) írásos munkában – A szöveghez tartozó képek, ábrák, térképek, grafikonok, diagramok, …stb. ezen felül lehetnek elkülönített oldalakon, a szövegben szereplő hivatkozásuk alapján beazonosíthatóan

  • vagy maximálisan 20-25 diát vagy snittet tartalmazó prezentációs anyagban – A prezentációhoz használható MS Power Point vagy Prezi

  • vagy 10-15 percnyi film vagy videóanyagban – A bemutatást ebben az esetben felirattal és/vagy alámondással kell megoldani

Minden esetben kérjük a felhasznált források pontos megjelölését! Az elkészült projekmunka anyagát elektronikus úton vagy számítógépes adathordozón kérjük eljuttatni a versenyszervezőihez az alább megadott határidőig.

 

C) Terepverseny – az első két fordulóban legtöbb pontot gyűjtött csapatok országos döntője, ahol kalandos küldetésben vehetnek részt a bejutók a Budai-hegység erdeiben.

Az online pontgyűjtő-játék és a beküldött projektmunka összpontszáma alapján a döntőbe bekerülő csapatok mérhetik itt össze tudásukat.

 

A verseny időbeosztása és határidői:

  • a jelentkezés határideje: 2013. február 18. (hétfő)

  • az online pontgyűjtés fordulói: 2013. február 25., március 11., 25., április 8., 22-ével kezdődő hetek

  • projektmunka beadási határideje: 2013. április 26. (péntek)

  • az országos döntő és terepverseny: 2013. május 11. (szombat)

 

Nevezni 6 fős csapatokkal lehet, ahol minden csapatban 2-2 fő 4., 5. és 6. osztályos tanuló van. Nevezési díj: 800,- Ft/fő

 

Jelentkezni február 18-áig lehet a jelentkezési lap kitöltésével és a BARANGOLÓ e‑mail címére történő visszajuttatásával. A jelentkezéskor egy működő e-mail cím megadása kötelező! Jelentkezési lap e-mail-ben kérhető, vagy letölthető a verseny honlapjáról. A jelentkezés a nevezési díj folyószámlára történő megérkezésével válik érvényessé!

A nevezési díjat csapatonként egyösszegben, az ÖSVÉNY Oktatóközpont 11740047‑201360888 számlaszámára kérjünk befizetni. A befizetésről a számlát a jelentkezési lapon megadott névre és címre állítjuk ki.

További információkért katt ide!

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!
Ugrás az oldal tetejére