Jelenlegi hely

Piq koalíció a diszfinancia ellen – Téged is érint?

Diszfinancia – nem létező fogalom, Himer Csilla (A Piq koalíció ötletgazdája) találta  ki. Méghozzá arra a jelenségre, hogy nem tanítja meg a kutya sem a gyerekeinket a pénzügyekre.

Kicsit sántít ugyan a diszlexiával-diszgráfiával-diszkalkuliával vont hasonlat, mert itt nem részképesség-zavarról van szó. Ez választott, “tanult-örökölt” tudáshiány.

Játsszunk el a gondolattal!

Képzeld el, hogy az otthon megtanult jó példák alapján kell majd a gyereknek boldogulnia pénzügyileg. (Ezzel nagy baj nem lehet, mert ez eddig is így volt.) Aztán egy szép napon azt hallod a szülői értekezleten, hogy a suliban holnaptól osztályozzák a gyereket pénzügyi ismeretekből. Ehhez az első lépés az lenne, hogy szintfelmérő dolgozatot íratnak a gyerekekkel, hogy tudják, milyen a pénzügyi műveltség átlagos színvonala az osztályban. Vagyis a belépő a gyereknek az otthon, Tőled tanult pénzügyi ismeretei lennének. Aki nem üt meg egy bizonyos szintet, azt “diszfinanciásnak”, vagyis a pénzzel helyesen bánni nem, vagy csak több-kevesebb segítséggel képesnek nyilvánítják.

Te hogyan reagálnál egy ilyen hírre?

Minden gond nélkül fogadnád az infót?

Vagy kisebb szívinfarktus kezdene el megkörnyékezni?

Vagy ugyanúgy próbálnád megoldani ezt is, mint bámelyik másik tanulási problémát: keresnél mellé magántanárt, fejlesztőpedagógust, mintha a diszlexiától, diszgráfiától, diszkalkuliától féltenéd a gyereket?

Vagy maradna minden a régiben, és csak akkor derülne ki, hogy megbukik a gyerek pénzügyi ismeretekből, amikor már BAR-listás lett?

 
Ha elgondolkodtál ezeken a kérdéseken, akkor most Te jössz!!

Te segíthetsz nekünk a munkánkban, aztán meg mi segítünk Neked a munkánkkal – hogy se Te, se a gyereked ne az adósok táborát gyarapítsátok.

Ha kíváncsi vagy, milyen lehetőségek állnak Előtted és a gyerekeid előtt, hogy ne bukjatok meg egy ilyen vizsgán, akkor olvasd el a folytatást itt!

Kattints, mert értékes nyeremények tömkelege vár Rád, amelyek máris segítséget nyújtanak Neked abban, hogy a pénzügyi intelligencia vizsgán jól teljesíts!

Tetszik ez a kezdeményezés és máris mellé állsz?

E kérdőív kitöltésével Te is hozzájárulsz a Piq koalíció sikeréhez, azaz egy pénzügyileg művelt és sikeres generáció felnövekedéséhez!

(Ha kitöltöd a kérdőívet, részt veszel egy sorsoláson, amelyre a PIQ-Koalícióba tömörült vállalkozók ajánlották fel a nyereményeket!)

Kik állnak a Piq koalíció mögött? Olyan hiteles nők-anyák-vállalkozók, akik képesek tenni azért, hogy gyermekeink a pénzzel bánni tudó felnőtteké váljanak. Gyere ismerkedj meg velük!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére