Jelenlegi hely

Piq koalíció a diszfinancia ellen – Téged is érint?

Diszfinancia – nem létező fogalom, Himer Csilla (A Piq koalíció ötletgazdája) találta  ki. Méghozzá arra a jelenségre, hogy nem tanítja meg a kutya sem a gyerekeinket a pénzügyekre.

Kicsit sántít ugyan a diszlexiával-diszgráfiával-diszkalkuliával vont hasonlat, mert itt nem részképesség-zavarról van szó. Ez választott, “tanult-örökölt” tudáshiány.

Játsszunk el a gondolattal!

Képzeld el, hogy az otthon megtanult jó példák alapján kell majd a gyereknek boldogulnia pénzügyileg. (Ezzel nagy baj nem lehet, mert ez eddig is így volt.) Aztán egy szép napon azt hallod a szülői értekezleten, hogy a suliban holnaptól osztályozzák a gyereket pénzügyi ismeretekből. Ehhez az első lépés az lenne, hogy szintfelmérő dolgozatot íratnak a gyerekekkel, hogy tudják, milyen a pénzügyi műveltség átlagos színvonala az osztályban. Vagyis a belépő a gyereknek az otthon, Tőled tanult pénzügyi ismeretei lennének. Aki nem üt meg egy bizonyos szintet, azt “diszfinanciásnak”, vagyis a pénzzel helyesen bánni nem, vagy csak több-kevesebb segítséggel képesnek nyilvánítják.

Te hogyan reagálnál egy ilyen hírre?

Minden gond nélkül fogadnád az infót?

Vagy kisebb szívinfarktus kezdene el megkörnyékezni?

Vagy ugyanúgy próbálnád megoldani ezt is, mint bámelyik másik tanulási problémát: keresnél mellé magántanárt, fejlesztőpedagógust, mintha a diszlexiától, diszgráfiától, diszkalkuliától féltenéd a gyereket?

Vagy maradna minden a régiben, és csak akkor derülne ki, hogy megbukik a gyerek pénzügyi ismeretekből, amikor már BAR-listás lett?

 
Ha elgondolkodtál ezeken a kérdéseken, akkor most Te jössz!!

Te segíthetsz nekünk a munkánkban, aztán meg mi segítünk Neked a munkánkkal – hogy se Te, se a gyereked ne az adósok táborát gyarapítsátok.

Ha kíváncsi vagy, milyen lehetőségek állnak Előtted és a gyerekeid előtt, hogy ne bukjatok meg egy ilyen vizsgán, akkor olvasd el a folytatást itt!

Kattints, mert értékes nyeremények tömkelege vár Rád, amelyek máris segítséget nyújtanak Neked abban, hogy a pénzügyi intelligencia vizsgán jól teljesíts!

Tetszik ez a kezdeményezés és máris mellé állsz?

E kérdőív kitöltésével Te is hozzájárulsz a Piq koalíció sikeréhez, azaz egy pénzügyileg művelt és sikeres generáció felnövekedéséhez!

(Ha kitöltöd a kérdőívet, részt veszel egy sorsoláson, amelyre a PIQ-Koalícióba tömörült vállalkozók ajánlották fel a nyereményeket!)

Kik állnak a Piq koalíció mögött? Olyan hiteles nők-anyák-vállalkozók, akik képesek tenni azért, hogy gyermekeink a pénzzel bánni tudó felnőtteké váljanak. Gyere ismerkedj meg velük!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére