Jelenlegi hely

Természettudományos oktatás megújítása a Pécsi Leőwey Klára Gimnáziumban

2014 őszén avatták fel az iskolában a Szabó Attila Természettudományos Labort, amely teljes egészében pályázati forrásból készült el

(a „Természettudományos oktatás megújítása a Pécsi Leőwey Klára Gimnáziumban” elnevezésű TÁMOP-3.1.3-11/2-2012-0010 azonosítóval ellátott projekt keretében). Az európai uniós támogatás segítségével a laboratóriumba korszerű, a kor követelményeinek megfelelően IKT-eszközök, új kémiai, fizikai és biológia kísérleti eszközök, vegyszerek kerültek. Az átalakított, felújított termekben, új berendezésekkel gazdagodva óriási lehetőségek nyílnak a biológia-, fizika-, kémiatanítás számára, hogy tanulói és tanári kísérletekkel tegyék színesebbé, vonzóbbá a tananyagot.

Napjaink diákjai számáraa természettudományos osztályba való jelentkezésben a legvonzóbb lehetőség az, hogy sok időt tölthetnek a laborban. Az elméleti ismereteket tanulói kísérletekkel, mérési gyakorlatokkal rögzítik, mélyítik el. A képzés végére a kiscsoportos kísérletezés munkafolyamatait önállóan szervezik és valósítják meg. A mérési eredmények értelmezésében, a mérésekkel kapcsolatos alapvető elméleti ismeretek alkalmazásában olyan szintre jutnak el, amely biztos alapot ad a felsőoktatásban való továbbtanuláshoz.

A Szabó Attila Természettudományos Laboratóriumban folytatott tevékenység két nagy területen valósul meg: egyrészt a partneriskolák és másrészt a saját tanulóink foglalkoztatása a laborban. A 2014. október közepétől 2015. március végéig eltelt időszakban – a pályázat keretében – közel 600 tanuló volt a laborórák résztvevője 11 pécsi és Pécs környéki általános iskolából, számukra tanáraink mintegy 240 órát tanítottak a laborban. A diákok a biológia, a kémia és a fizika órák keretében az ökológia, az emberi életműködések, az állattan, a nem fémek, az oldatok, a radox-reakciók, a hőtan, az elektromos áram, az optika, a növénytan, a biokémia, az elektrokémia, a fémek, a kinematika és a dinamika törvényszerűségeivel ismerkedhettek meg közelebbről. Ezeken a foglalkozásokon a gyerekek önálló tanulói kísérleteket végeztek, természetesen szaktanári irányítással. Lehetőség nyílt számukra, hogy a saját maguk által elvégzett kísérleteken keresztül jussanak új ismeretekhez. A laborban végzett munka szervesen illeszkedett a tanulók korábbi ismereteihez, azokat hasznosítva, azokra építve léptünk tovább. Néha kísérletileg alátámasztva, megerősítve az információkat, máskor a kísérleteken keresztül újabb és újabb ismeretek birtokába juttatva őket. Ahhoz, hogy ez a munka eredményes legyen, természetesen a partneriskolákkal szorosan együttműködve alakítottuk ki a foglalkozások programját.

A biológia, fizika, kémia egyaránt nagymértékben támaszkodik a kísérleti tevékenységre. A közép- és emelt szintű érettséginek is részét képezik az önállóan végzett tanulói kísérletek, ezért az ezekre való felkészülés a laboratóriumban zajlik. A 12. évfolyamon e csoportok (összesen 5) legtöbb fakultációs óráját itt tartjuk. Ezeken az órákon a tanulók remekül tudják hasznosítani a labor adta lehetőségeket. A pályázat keretében újonnan beszerzett kísérleti eszközök szélesítik a tanulók által elvégezhető kísérletek sorát.

A 9. és 10. évfolyamon működő kémia szakkörök színtere ugyancsak a labor. A tematika aktív tanulói tevékenységre épül, mennyiségi analízis, és szervetlen kémia tárgykörében végeztünk kísérleteket. Ezen a két évfolyamon a délelőtti tanórák nagy része is a laboratóriumban folyik, hisz itt gyakori a tanulói kísérlet és a tanári bemutatás.

Várjuk az élet értelmét és titkait kutató, kíváncsi, tanulni vágyókat a Pécsi Leőwey Klára Gimnáziumban!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére