Jelenlegi hely

5 +1 tipp - hogy ne hiányzással induljon az új tanév!

Ahogy elkezdődik az új tanév, máris lebetegedik a gyerek? De mit tehetünk mi szülők, hogy ne maradjanak ki az év elejei hajtásból? Persze bizonyára ők ezt nem annyira bánnák, mint mi szülők.

Fontos, hogy már az iskolakezdésre feltöltsük gyermekeink szervezetét vitaminokkal. Nyáron több vitamint visznek be a szervezetükbe, több gyümölcsöt, de a napfényből nyert D- vitamin is hozzájárul az egészségesebb szervezetükhöz. Viszont ahogy megkezdődik az iskola, gyorsan beköszönt az ősz, szeszélyesebb lesz az időjárás, és a közösségben is gyorsabban elkaphatnak betegségeket.

1. Próbáljuk mindennapi étrendünkbe belecsempészni a gyümölcsöket, de ha nem tudjuk biztosítani, multivitaminokkal helyettesítsük.
Egészséges étrenddel több betegséget is elkerülhetünk.

2. Figyeljünk oda a gyermekünk reggeli öltözetére, ilyenkor már elkel egy vékonyabb pulcsi.
Rétegesebb öltözettel kiküszöbölhetjük a meghűlést.

3. Próbáljunk délután olyan programot-feladatot adni a gyerekeknek, amivel rá tudjuk venni a levegőzésre, ne engedjük egyből a számítógép elé. 
Iskolakezdéssel a gyerekek kevesebb időt töltenek a friss levegőn, és többet a bezárt tanteremben. Tegyünk ellene!

4. Nagyszüleink is a sok alvásra esküsznek, kipihentség fél egészség.
Fontos, hogy a napi stresszt, ami az iskolával jár, kipihenje. Időben fektessük le a gyereket este. Az összevissza nyári napirend után kell a gyerekeknek egy esti rituális megszokottságot vinni az életükbe. Így talán könnyebb lesz rávenni a gyerekeket a korai lefekvésre. Alvás közben regenerálódik a szervezetünk.

5. Kevesebbet lesznek betegek, ha többször alaposan kezet mosnak.
Mutassuk meg nekik a helyes kézmosást és hívjuk fel figyelmüket a fontosságára. A legegyszerűbb eszköz a betegségek megelőzésére, a fertőzések továbbterjedésének megakadályozására.


 

+1. Ha már az alapos kézmosásról írtunk, akkor nem szabad elfelejteni a ceruzarágást. Nem csak a kisbabáknál, óvodásoknál fontos, de az iskolás gyerekek is sok olyan tárgyat vesznek a szájukba, amelyen rengetek kórokozó, baktérium lapul meg. Nagy a nyomás a gyerekeken, ezért valahogyan le kell vezetniük a feszültséget, ezért cipzárt, ceruzát, radírt és számtalan eszközt kezdenek el rágcsálni. Fontos elmondani nekik, miért ne tegyék. 
 

Vigyázzunk a gyerekeink egészségére!

Szerző - Szolnokimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Ugrás az oldal tetejére