Jelenlegi hely

A Soroksári Botanikus Kert

A Soroksári Botanikus Kert természetvédelmi területén csodaszép virágok, több tájegység különleges növényei, tanösvény és számos látnivaló várja a látogatókat.

Többféle nőszirmot, illatos cserjéket és gombákat láthatnak mindazok, akik ellátogatnak ide.

A Budapesti Corvinus Egyetem által működtetett botanikus kertben a telepített növények mellett természetes élőhelyek is fennmaradtak, kékperjés láprétek, szikes rétek formájában. Kora tavasszal virágoznak a tőzikék, hóvirágok, krókuszok, az erdélyi májvirágok és számos hunyor faj is.

A Soroksári Botanikus Kert 1977 óta fővárosi természet-védelmi terület. A 60 hektár területen elterülő kert különleges adottsága, hogy területén értékes, eredeti társulásmaradványok találhatók, amelyek megőrizték a Duna–Tisza közére jellemző vegetációt. Ilyenek a nyílt és zárt homokpusztagyepek, a zsombékos és a meszes talajú kiszáradó láprét, az úgynevezett „Rezervátum”.

Észak-Amerika, Kelet- és Közép-Ázsia, a Kaukázus és Kelet-, Közép- és Dél-Európa növényeit láthatjuk. Egy kis tó, pihenőhelyek és nagy zöld rét várja a pihenni vágyókat.

Rendszeres természetvédelmi, környezetvédelmi programokat szerveznek pl. a Föld Napján vagy júniusi Szent János bogár-séta. A Soroksári Botanikus Kerten át egy 20 állomásos tanösvény vezet végig, ahol egy túraútvonalon lehet bejárni a tájegységenként felosztott területet.

Cím: 1238 Budapest, Túri István út 1.
(Péteri-major, M5-M0 autópálya kereszteződésétől északnyugatra fekvő terület)

Nyitvatartás: Hétfőtől péntekig: 8:00-16:00, Szombaton: 9:00-16:00

A felnőtt belépőjegy ára 950 Ft, a kedvezményes jegy 600 Ft (Gyermek 3 éves kor felett, diák, nyugdíjas, pedagógus.)

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére