KATTINTS IDE A SZAVAZÁSHOZ!
Foglalkozás, szakmai sikerek
"Te magad légy a változás, amit látni szeretnél a világban." Gandhi
Mindig is az az ember voltam, aki, ha egy problémába ütközött, akkor kesergés helyett a megoldást kereste.
Külföldi önkénteskedésem, fővárosi multis vezetői tapasztalataim után 2012-ben éreztem magamban annyi erőt és bátorságot, hogy belevágjak a változásba, a változtatásba melynek köszönhetően mára már nagyon sok ember számára mutatunk alternatívát.
Kiss-Márton Adrienn vagyok, édesanya, HR szakember, a Virtuális Asszisztensek Magyarországon Egyesület elnöke, ügyvivő szakértő és óraadó a PTE-BTK Humán Fejlesztési és Művelődéstudományi Intézetében.
Amióta dolgozom (2001), az foglalkoztat, hogyan tudom a munkaerőpiac keresleti és kínálati oldalát a legoptimálisabban összekötni. Meggyőződésem, hogy csak így születhetnek sikeres munkafolyamatok, hosszú távon mindkét fél számára win-win helyzetek.
2012-ben vágtam bele a kísérleti projektembe, melyet a gyermekem születése, a munka-magánélet egyensúlyának megteremtése motivált.
Ez a motiváció adott erőt ahhoz, hogy ne adjam föl menet közben a hullámvölgyekben, s ez motivált abban is, hogy közel 40 évesen újra iskolapadba üljek és elvégezzem az Emberi Erőforrás Tanácsadó mester képzést a covid alatt.
Ez a projekt nem volt más, mint az atipikus munkavégzési formák egy speciális ágának kidolgozása, bevezetése, elfogadtatása a piac szereplőivel.
HR szakemberként saját bőrömön is megtapasztaltam az atipikus foglalkoztatási formákkal szembeni ellenállást a munkáltatók részéről, így más formában kellett ezt megvalósítani. Erre jelentett, jelent megoldást a vállalkozói, partneri viszonyt biztosító szerződéses jogviszony.
Család
Férjemmel és 9 éves lányunkkal 5. éve élünk Pécsett. Szeretjük a közös, minőségi időt, a nagy sétákat, kirándulásokat.
Férjem egy autóipari beszállító cégnél dolgozik. Lányom egy aktív, mindig mosolygós 3. osztályos általános iskolás, aki szabadidejében ritmikus gimnasztikára jár és klarinétozni tanul.
Családunkban fontosnak tartjuk egymás idejének, programjainak tiszteletben tartását.
Kölcsönösen támogatjuk és erősítjük a közös és egyéni célok elérésében a kis csapatunkat. Itt is törekszünk a win-win helyzetekre, egymást meghallgatva, megbeszélve, közös jó megoldásokra törekedve.
Legnagyobb kihívás a munka és család összeegyeztetésében; megoldás:
A munka-magánélet egyensúlya hatalmas kihívás minden szülő életében.
Ez alól mi sem vagyunk kivételek. A helyzetünket nehezíti, hogy nagyszülői segítségre mi nem számíthatunk, így tényleg magunknak kell mindent megoldanunk.
De ebben sem kesergünk, a megoldásra törekszünk.
Ezen a téren is megosztjuk a feladatokat. Iskolába reggelente a férjem viszi a lányunkat, s én vagyok az, aki délután érte megyek és az elfoglaltságokra viszem.
A kivitelezésben főként a rugalmasság, a priorizálás, a problémamegoldás segít.
A feladataimat koncentráltan, összpontosítva, legtöbbször előre eltervezve végzem, mert így tudom biztosítani, hogy ha mindenre nem is, de a legfontosabb dolgokra - a családra és saját magamra is - jusson idő.
SZAVAZZ AZ ÉV NŐI PÉLDAKÉPÉRE ITT!
A zsűri az összes benyújtott pályázatból hatot juttatott a döntőbe, a döntősökre szavazni február 25-től március 3-ig lehet, így végső soron a közönség dönti el, hogy ki lesz 2022-ben az Év női példaképe Baranyában.
Egy szavazó 24 óránként 1 szavazatot adhat le.
Eredményhirdetés 2022. március 8-án, Nőnapon.
Sok sikert kívánunk a résztvevőknek!