Jelenlegi hely

Baranya Vármegyei Szc Angster József Szakképző Iskola és Szakiskola

Cím: 7623 Pécs, Rét u. 41-43.
Tel.: +36 72/517-880, +36 70 399-2823


Email: titkarsag@angsterpecs.hu

Web oldal ITT
Igazgató: Rácz Antal


Iskolánk – mint a régió legrégibb szakoktatási intézménye – komoly múltra tekint vissza a szakképzés terén.

Az ágazati alapképzéssel rugalmasabbá vált a tanulni kívánt szakma kiválasztása is: csak az ágazati alapok megismerését követően kell eldönteni, hogy milyen konkrét szakmát szeretnének elsajátítani a diákok.

Iskolánk a gépészet, a specializált gép- és járműgyártás, az elektronika és elektrotechnika, és a kreatív ágazatokon belül kínál továbbtanulási lehetőséget az általános iskolából érkezőknek és felnőtteknek egyaránt.

A hozzánk jelentkezők különféle képzéstípusok közül választhatnak.  A technikum egyesíti a gimnázium és a szakképzés előnyeit. Elvégzése után a tanuló egyszerre kapja kézbe az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet, a szakma megszerzése mellett lehetősége lesz a felsőoktatásban való továbbtanulásra is. A szakképző iskola a mesterembereket képzi. A szakma megszerzése után a ráépülő, specializáló szakmai képzéseknek köszönhetően számos lehetőség közül választhatnak azok, akik magasabb szintre szeretnék emelni szakmai ismereteiket. Vagyis egy jó szakma ugyanúgy lehetséges karrierutat jelent, mint egy diploma. A Dobbantó program a 15. életévüket betöltött, általános iskolai végzettséggel nem rendelkezőknek biztosít lehetőséget a felzárkózásra és a műhelyiskolába való továbblépésre. A műhelyiskolába nem csak a Dobbantó programból érkezők jelentkezhetnek, hanem bárki, aki csak alapfokú végzettséggel rendelkezik és elmúlt 16 éves. A kifejezetten gyakorlatorientált képzés tanműhelyben vagy munkahelyi körülmények között zajlik, mentortanár támogatása mellett és részszakképesítés megszerzésére ad lehetőséget. Az orientációs osztályunkba várjuk mindazokat, akik nem tudják eldönteni, hogy mit is szeretnének tanulni a nyolcadik osztály elvégzése után és azokat is, akiket a továbbtanulás szempontjából fontos kompetenciák hiánya akadályoz meg az előbbre jutásban. Nekik pályaorientációs foglalkozásokkal, egyéni fejlesztéssel segítünk, hogy megtalálják a számukra legmegfelelőbb képzést.

Az iskola feladata ma már nemcsak az ismeret átadása, hanem legalább ennyire fontos a diákok felkészítése az élethosszig tartó tanulásra. E kettős cél megvalósulása érdekében a klasszikus pedagógiából megőrizzük mindazt, amit sok év tapasztalata alapján eredményesnek tartunk, de nyitottak vagyunk az újra: a kompetenciaalapú oktatás módszerei is beépültek eszköztárunkba.
Oktatóink munkáját dicséri, hogy tanulóink évről évre sikeresen szerepelnek szakmai tanulmányi versenyeken.

2011-ben nyertük el a Diszlexiás-barát iskola címet. Fontosnak tartjuk a tanulási nehézségekkel küzdő diákok támogatását, felzárkóztatását. Számukra egyéni fejlesztést biztosítunk. Sajátos nevelési igényű tanulóinkkal gyógypedagógiai végzettséggel rendelkező fejlesztő pedagógusok foglalkoznak.

Intézményünk három telephelyen működik. A Rét utcai központi épületben a technikumi és szakképző iskolai képzésben részt vevők szakmai elméleti és közismereti oktatása zajlik. Ebben az épületben kapott helyet a tanulmányi osztály, az orvosi rendelő és a könyvtár.

A Petőfi utcai épületben működik iskolánk szakiskolai képzése, ahol a tanulásban akadályozottak sajátíthatnak el piacképes részszakmákat, valamint a Dobbantó programnak, a műhelyiskolai és az orientációs képzéseknek a Petőfi utcai épületünk ad otthont. Itt található az iskola tornacsarnoka is. A gyakorlati oktatás duális képzőhelyeken, illetve a Martyn Ferenc utcai Tanműhelyünkben valósul meg.

 

A 2024/25-ös tanévben induló képzésekről bővebben ITT és ITT olvashattok.

    - Gépjármű-mechatronikai technikus (5 éves képzés) 3201
    - Könnyűipari technikus (5 éves képzés) 3217
    - CNC programozó (4 éves képzés) 3202
    - Gépi és CNC forgácsoló (3 éves képzés) 3203
    - Ipari gépész (3 éves képzés) 3204
    - Hegesztő (3 éves képzés) 3205
    - Karosszérialakatos (3 éves képzés) 3206
    - Járműfényező (3 éves képzés) 3207
    - Gépjármű-mechatronikus (3 éves képzés) 3208
    - Fémszerkezetfelület-bevonó (3 éves képzés) 3209
    - Divatszabó (női szabó) (3 éves képzés) 3210
    - Villanyszerelő (3 éves képzés) 3211
    - ORIENTÁCIÓS OSZTÁLY (1 ÉVES KÉPZÉS) 3212
    - Számítógépes adatrögzítő (2 éves képzés) 3213
    - Szakácssegéd (2 éves képzés) 3214
    - Szobafestő (2 éves képzés) 3215
    - Lakástextil-készítő (2 éves képzés) 3216

forrás: angsterpecs.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére