Jelenlegi hely

Szabályozzák Brazíliában a császármetszések számát

Új szabályok léptek életbe Brazíliában a császármetszések számának csökkentésére, a dél-amerikai országban ugyanis a legmagasabb a világon az ilyen beavatkozások aránya, a babák több mint fele műtéti úton jön világra.

A brazil magánkórházakban 85 százalék, az államiakban 45 százalék a császármetszések aránya a természetes szülésekéhez képest.

Az új szabályok kötelezik az orvost, hogy tájékoztassa a szülő nőt a műtét kockázatairól, és kérje beleegyező nyilatkozat aláírására, mielőtt a császármetszést végrehajtja. Azt is indokolnia kell, miért volt szükséges az operáció - tudósított a BBC News. Az orvosnak fel kell jegyeznie, hogyan zajlott a vajúdás és a szülés, valamint meg kell magyaráznia, mit miért tett közben. Az új szabályok szerint minden várandós nőnek meg kell kapnia a terhessége alatt készült orvosi dokumentumokat, hogy magával vihesse őket, ha új orvost keres.

A rendelkezéseket azért vezették be, hogy csökkentsék a felesleges műtéti beavatkozások számát, és minden várandóst tájékoztassanak a császármetszés kockázatairól. Szakértők szerint azonban a szülészeti ágyak és a természetes szülést kísérő egészségügyi személyzet hiánya azt jelenti, hogy sok brazil nő számára a császármetszés tűnik a legjobb megoldásnak.

"Jó kórházban jó ágyat azzal garantálhat magának az anya, ha időben császármetszésre jelentkezik" - mondta Pedro Octavio de Britto Pereira szülész-nőgyógyász professzor, a Rio de Janeiró-i Szövetségi Egyetem munkatársa.

Akik magánkórházban szeretnének természetes szülést, azok azt mondják, nem találnak helyet, mert minden ágyat előre lefoglalnak a programozott császármetszésekre. Sokan számoltak be arról, hogy ha nem jegyeztek elő műtéti szülést, és elkezdődött a vajúdás, kórházról kórházra küldték őket, hogy szabad ágyat találjanak.

Kutatók szerint sok brazil nő tartja a császármetszést civilizáltabbnak és modernebbnek a "primitív, csúnya és kellemetlen" természetes szülésnél. Sok orvos számára is kedvezőbb a műtét, mert az ideje tervezhető és védettebbnek érzik magukat az esetleges perektől.

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) 2015-ben új ajánlást adott ki, mivel legutóbbi, 1985-ben készült ajánlása - amely alapján a császármetszések ideális aránya az összes szüléshez képest 10-15 százalék között lenne - óta eltelt évtizedekben a császármetszés egyre gyakoribbá vált mind a fejlett, mind a fejlődő országokban, ez igen sok okra vezethető vissza. A WHO 2014-ben két nagyszabású kutatást végzett a kérdésről, ezek alapján azt állapította meg, hogy a császármetszés, amennyiben orvosi okok miatt szükséges, hatékonyan óv az anyai és újszülött-halálozás veszélyétől.

Amikor a császármetszések aránya egy népességen belül 10 százalék felé tart, csökken az anyai és újszülött-halálozás, amikor e fölé emelkedik, nincs bizonyíték, amely alátámasztaná, hogy a halálozási arányok javulnának - következtettek a kutatók. Olyan bizonyítékokat sem találtak, melyek a szükségtelen császármetszések előnyeire utalnának az anya vagy az újszülött szempontjából. Mint minden sebészeti beavatkozásnak, a császármetszésnek is vannak rövid és hosszú távon ható mellékhatásai, melyek a nő és a gyermek egészségét, valamint a későbbi terhességeket is befolyásolják - olvasható a WHO portálján közzétett ajánlásban.

 

Forrás: MTI
    
http://www.bbc.com/news/world-latin-america-33421376
http://www.who.int/reproductivehealth/publications/maternal_perinatal_health/cs-statement/en/

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére