Web: www.zrinyi-szigetvar.hu, www.facebook.com/profile.php?id=100068556806479
Igazgató: Götzné Batta Mónika
Tervezett képzéseink a 2024/25-ös-es tanévre
Gimnáziumi képzés
Általános gimnáziumi tagozat
Ebbe a képzési formába azokat a tanulókat várjuk, akik még nem döntötték el, milyen területtel szeretnének elmélyültebben foglalkozni, illetve milyen területen szeretnének továbbtanulni. Az oktatás az általános négy évfolyamos gimnáziumi tanterv alapján folyik.
Két idegen nyelv tanulása kötelező. Választható nyelvek angol, német, olasz, orosz, latin. Rendszeresek a nyelvtanulási lehetőséggel egybekötött külföldi utazások.
Emelt óraszámú angol/német
Ezt a képzési formát azoknak a diákoknak ajánljuk, akik magas szinten kívánnak az angol/német nyelvvel és a nyelvet beszélő népek kultúrájával foglalkozni. Az emelt óraszámú angol/német tanterv célja a nyelvtudás állandó fejlesztése, az angolszász/német kultúra alapjainak megismerése.
A csoportban az angol/német nyelvet a négy év során magas óraszámban tanítjuk. Célunk az, hogy diákjaink a gimnázium elvégzése után kiváló nyelvtudással rendelkezzenek, és bármilyen felsőoktatási intézményben – esetleg angol/német nyelven – folytathassák tovább tanulmányaikat. Humán és reál érdeklődésű tanulóknak egyaránt ajánljuk a tagozatot.
A tanulók megszerezhetik a közép- és emelt szintű érettségihez, illetve bármely középfokú, illetve akár felsőfokú nyelvvizsgához szükséges ismereteket.
Választható idegen nyelvek az angol/német mellett: német, angol, olasz, latin. Rendszeresek a nyelvtanulási lehetőséggel egybekötött külföldi utazások.
A felvételi kérelmek elbírálásakor a tanulmányi eredményeket vesszük figyelembe.
Emelt óraszámú testnevelés
Ezt a képzési formát olyan diákoknak ajánljuk, akik
- komolyan szándékoznak sportolni és tanulni,
- versenyszerűen sportolnak és leigazolt versenyzők valamilyen sportágban
- akiket vonz a mindennapi testmozgás
- csak szeretnek sportolni.
A testnevelés "tagozaton" emelt óraszámban sportolhatsz, foglalkozhatsz választott sportágaddal. A tanulók a képzés alatt megismerkedhetnek az atlétika, torna, labdajátékok és az úszás alapjaival. A gimnáziumi évek alatt rendszeres túrázási és sporthoz kapcsolódó közösségi alkalmakat is biztosítunk (gyalogtúrák, futóversenyek, lovaglás). A negyedik osztály végén a tanulók közép- és emelt szintű érettségit tehetnek testnevelésből, amely felkészít a rendőri, tűzoltói hivatásra. Az osztályba való felvételhez, a tanulmányi eredményen kívül, testnevelés alkalmassági vizsga és egészségügyi alkalmasság orvosi igazolás szükséges.
Két idegen nyelv tanulása kötelező. Választható idegen nyelvek angol, német, olasz, orosz, latin. Rendszeresek a nyelvtanulási lehetőséggel egybekötött külföldi utazások.
A felvételi kérelmek elbírálásakor a tanulmányi eredményeket vesszük figyelembe.
Informatika specializáció
Napjainkban, az információs társadalom korában az informatikai ismeretek elengedhetetlenek a tanulásban, munkában és a mindennapokban egyaránt. Az általános tantervű osztályban tanuló diákok alapos, széleskörű gimnáziumi képzést kapnak, heti 3 óra emelt óraszámú informatikával.
Az itt tanuló diákoknak lehetőségük van a 4 illetve 7 modulos, illetve a kiegészítő Képszerkesztés, Webszerkesztés ECDL vizsga, valamit a Cisco IT Essentials vizsga megszerzésére.
Két idegen nyelv tanulása kötelező. Választható idegen nyelvek angol, német, olasz, orosz, latin. Rendszeresek a nyelvtanulási lehetőséggel egybekötött külföldi utazások.
A felvételi kérelmek elbírálásakor a tanulmányi eredményeket vesszük figyelembe.
Technikumi és szakképző iskolai oktatás
A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. Az első év végén a tanulók ágazati alapvizsgát tesznek, ami átjárhatóságot biztosít az ágazaton belül más szakmák, és akár a technikumi képzés felé.
A szakképző iskola a mesterembereket képzi. Annak, aki az iskolában szakmát szerzett, a ráépülő, specializáló szakmai képzéseknek köszönhetően számos lehetősége van a továbblépésre, szakmai ismereteinek magasabb szintre emelésére. Vagyis egy jó szakma ugyanúgy lehetséges karrierutat jelent, mint egy diploma. A jó szakembereket megbecsüli a társadalom. A szakirányú oktatás mind a szakképző iskolában, mind a technikumban elsődlegesen vállalati helyszínen, duális partnereknél valósul meg. Mivel a duális képzőhellyel kötött szakképzési munkaszerződés alapján a tanulókat munkabér illeti meg, már tanulmányaik során rendszeres jövedelemhez juthatnak. A szakképző intézmények első szakmájukat tanuló diákjainak ösztöndíj jár, amelynek egy része egyösszegű pályakezdési juttatásként kerül kifizetésre a szakmai vizsga sikeres teljesítését követően.
A technikumban 5 éves a képzés időtartama. Ebből az első 2 év az ágazati alapoktatás, amelyet a technikumban is alapvizsga zár.
A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A képzés során matematikából, magyarból, történelemből és egy idegen nyelvből ugyanazt a tananyagtartalmat, ugyanolyan óraszámban kell elsajátítani, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból az oktatás érettségi vizsgával zárul. A technikumi tanulmányok végén letett szakmai vizsga ötödik érettségi vizsgatárgyként emelt szintű érettséginek felel meg. A technikum elvégzése után tehát a tanuló egyszerre kapja kézbe az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet, valamint még a nyelvvizsga megszerzésére is lehetősége van. Mindez lehetőséget nyújt a felsőoktatásban való továbbtanulásra is.
A tanulóknak a jelentkezéskor tehát elég az ágazatot megjelölniük. A közös ágazati alapok megismerését követően kell csak eldönteniük, hogy mely konkrét szakmát szeretnék a szakképző iskolában 2, technikumban 3 éves szakirányú oktatás során elsajátítani. A szakirányú oktatás cégek közreműködésével, valós munkakörnyezetben megvalósuló duális szakmai oktatás keretében, vagy ilyen lehetőség hiányában az iskola tanműhelyében zajlik.
Szakmák
A technikumi és szakképző iskolai oktatásról bővebben ITT!
forrás: zrinyi-szigetvar.hu