Jelenlegi hely

5 Könnyű és gyorsan elkészíthető húsvéti dísz

Itt a tavasz! Lecseréltük a téli ablakdíszeket színes, tavaszi virágokra, pillangókra és a húsvéthoz közeledve készítettünk néhány kedves díszt a lakásba. Tartsatok velünk! 

 

Szükségünk lesz sokféle színes papírra - kartonra és színes csomagolópapírra -, ollóra, ragasztóra, wc papír gurigára, fonalra és a kézügyességünkre. 

 

1. Bolyhos Bárány

Rajzoljuk meg félbehajtott papírra a bárányt. Használjunk kartont, mert akkor stabilan megáll majd a bárányunk és jobban elbírja a "bolyhait". Tetszőleges színű fonalból - fekete, fehér, vajszínű, barna árnyalatok, szürke - kb. 2-2,5 cm hosszúságú darabokat vágunk. Ujjunkkal ügyesen feltekerjük és a papírra ragasztjuk, így készítjük el a bárány "bundáját". Minél kacskaringósabb "bolyhokat" sikerül készíteni, annál szebb és mutatósabb bárányt kapunk. Végül megrajzoljuk a szemeit, a száját és már kész is. 

Időigénye: kb. 20 perc

Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :) 

 

2. Tányér Tapsi

Kettő darab téglalap alakú, tetszőlegesen választott színes papírt (ezüst, szürke, fehér, fekete, barna) harmonikaszerűen - mint, amikor legyezőt csinálunk - összehajtogatunk. Az így kapott "csíkokat" félbehajtjuk és összetűzzük - így két legyezőt kapunk - , majd ezt a két "legyezőt" is összetűzzük egy körré. A nyuszi arcának egy kört vágunk és ízlés szerint megrajzoljuk, majd a harmonikakörünk közepére ragasztjuk. Itt azt tapasztaltuk, hogy a ragasztópisztollyal könnyebben és stabilabban rögzíthető a fej. Már csak a füle van hátra, amit színes papírból tudunk kivágni és a fej mögé rögzíteni. Mi fonalat is csempésztünk a fej mögé, így felakasztva nálunk a konyhaablak kilincsén lóg. 

Időigénye: kb. 5-10 perc

Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :) 

Plusz eszközigénye: tűzőgép, esetleg ragasztópisztoly

 

3. Csőrös Csibe

Nálunk ez volt a kedvenc. Könnyen és gyorsan elkészíthető és nagyon mutatós. Színes kartonból - tartósabb, stabilabb és jobban mutat - kivágjuk a kiscsibénket. Téglalap alakú, tetszőleges színes papírt ez esetben is harmonikaszerűen összehajtogatunk. A kiscsibénken a harmonika szélességének megfelelő "nyílást" vágunk a szikével (lásd piros madárka). Ezen keresztül fűzzük át a harmonikát kb. megfelezve, hogy mindkét oldalon azonos méretű szárnya legyen a csibének. Nem muszáj, de mi úgy találtuk szebbnek, ha a két szárnyrészt felül összeragasztjuk. Megrajzoljuk a szemét és a csőrét, és ha teszünk rá akasztót, kellemes hangulatot varázsol például a csillárról lógatva. 

Időigénye: kb. 5-10 perc

Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :) 

Plusz eszközigénye: skiccelő / szike - felnőtt használattal! 

4. Guriga Gáspár

Ez igényel a legtöbb alapanyagot, türelmet és kézügyességet is. Válasszunk valamilyen szép, színes papírt - ez inkább vékonyabb legyen, hogy könnyebb legyen vele dolgozni. Ezzel a papírral vonjuk be a wc papír gurigát, ez adja meg a nyuszink alapszínét és hangulatát. A fülei és a talpa elkészítéséhez használhatunk kartont vagy dekorgumi lapokat is. Mi az utóbbival dolgoztunk. A bajuszához egy kicsit keményebb, merevebb fonalból vágtunk kb. 3 cm-es darabokat, a farkához viszont puha, jól pödörhető, gombolyítható fonalat választottunk. A nyuszinknak készen kapható műanyag szemei lettek, de természetesen ezek is elkészíthetőek kartonból vagy meg is rajzolhatjuk őket. Ez Bolyhos Báránnyal együtt a tojásfa alá került. 

Időigénye: kb. 20 perc

Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :) 

 

5. Hímes Színes

Négy, azonos színű vagy mintájú vagy négy, színben, mintában egymáshoz illő papírból tojást vágunk ki. A tojásokat hosszában félbe meghajtjuk. Az egyik felet egy másik féllel összeragasztjuk, majd a tojás másik feléhez egy másik felet illesztünk..., egészen addig..., amíg a négy tojást össze nem illesztjük. Figyeljünk rá, hogy valamelyik ragasztásnál ne maradjon ki a fonal sem, hogy aztán az elkészült Hímes Színes felakasztható legyen a barkaágra. Ha többet csinálunk, ezzel díszítve készíthetjük el saját tojásfánkat. 

Időigénye: kb. 10 perc

Életkor: 4 éves kortól némi felnőtt segítséggel :) 

Jó munkát! 

 

Szerző: Veszprémimami

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére