Jelenlegi hely

Nők, anyák, családok – Mi lesz az álmainkkal?

február 24. (csütörtök) 17:00-19:00

Budapest Főváros II. Kerületi Önkormányzata együttműködve Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatával és a Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest irodájával ismét „Védett tér” beszélgetést szervez Pécsett amelyre minden érdeklődőt szeretettel várunk a pécsi Bóbita Bábszínházba vagy ZOOM alkalmazáson keresztül.

„Mindig anya marad otthon” - „Egy kicsit hideg lesz” - „Szendvics”
Khaled-Abdo Szaida színházi dramaturg, író, rendező jelenetein keresztül Várnagy Kinga és Matta Lóránt színészek mutatnak be a színpadon néhány tipikus élethelyzetet, ahol a nők teherviselése a legkiugróbb. Ezeket a gyakori, ugyanakkor sokszor tabunak számító családi, illetve társadalmi jelenségeket, könnyen természetesnek vesszük, talán éppen ezért nem jut eszünkbe segítséget kérni, akár a környezetünktől, akár szakemberektől, még akkor sem, ha már közel járunk a teljes kimerültséghez vagy a kiégéshez.

A rendezvényen lehetőség nyílik a felolvasó színházi jeleneteket szakértői magyarázatokkal kiegészíteni (hogyan alakul ki az adott jelenség, miért, és mi jelenthet megoldást). A szervezők ezáltal szeretnének segítséget nyújtani azoknak a nőknek, anyáknak, családoknak, akik hasonló helyzeteket élnek meg. Az előadás szeretne alkalmat teremteni egy nyitott beszélgetésre mindazok számára, akik tájékozódni szeretnének a mindennapokat érintő nehézségekkel kapcsolatban vagy belekerültek egy konfliktussal terhelt szituációba, ill. kapcsolatba.
- Hogyan oldjuk fel a családi élethelyzetekben rejlő feszültségeket?
- Miként gyakoroljunk hatást környezetünkre, és mit kezdjünk az előítéletekkel?
- Családi munkamegosztás, avagy egyoldalú konfliktusmegoldás?
- Hogyan tudjuk egy kapcsolatban támogatni egymást egy különösen terhelt életszakaszban?

A moderátor: Veiszer Alinda

A jeleneteket követő beszélgetéseken közreműködik Nagy Tímea (Manza műhely, szociális munkás, pszichodráma asszisztens), Kleisz Teréz (Pécsi Közösségi Alapítvány, szociológus (PTE) és Bodor Andrea Lili (pszichológus, gyakorlati tapasztalattal a családi és női problémák terén).

A személyes résztvevőket a rendezvény végén szeretettel várjuk egy fogadásra.
A meghívó szabadon továbbítható, a rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött:

Regisztráció személyes részvételre:
https://forms.gle/3NgS6mZhaxegeVzU8

Regisztráció online részvételre:
https://us02web.zoom.us/.../121.../WN_UrzQtDFYTO6_IKJioyBOFg

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére