Jelenlegi hely

Félre a pattogós, sistergős mikrofonokkal, mire érdemes figyelni vásárlásnál?

Ha hallottál már idegesítően sustorgó hangot kiadó mikrofont, ami egyes hangoknál kicsit olyan volt, mint egy kéretlen szájdob, akkor tudod, hogy mennyire bosszantó ez a jelenség. Még akkor is, ha házi felhasználásról, otthoni hangfelvételekről, családi rendezvényekről beszélünk. A komolyabb hangosítással rendelkező programokat már nem is említjük, mert ezeken külön szégyen, ha ilyesmi előfordulhat, lévén többnyire a szakmai, hangosító gárda adott. Vagy legalábbis adottnak kellene lennie. Na, de neked mire célszerű odafigyelni akkor, ha olyan mikrofonnal szeretnéd gazdagítani az életedet, ami idegőrlő neszektől mentes?

Nem mindegy, hogy a mikrofon mit alakít át elektromos jellé!

Még mielőtt kitérnénk arra, hogy miért akkora találmány a pop filter és főleg, hogy miért jó, ha élsz az általa biztosított előnyökkel, íme némi fizika. A hangok megrezegtetik a levegőt. A mikrofon ezt a rezgést alakítja át elektromos jellé, amit aztán a számítógép, a keverő, a telefon vagy az egyéb, hozzá csatlakoztatott eszköz érzékelni, értelmezni, rögzíteni képes. Ez eddig rendben is van, de amikor a “b”, “p” “m” hangok keletkeznek akkor ott nem csupán a levegő megrezegtetése az, aminek a végeredménye végül a mikrofonhoz eljut, hanem jó nagy adag szusszanás, azaz fölös levegő. Vagyis ilyenkor főleg, ha mindez túlságosan nagy közelségben megy végre, a mikrofon membránján egy jellegzetes puffanás képződik. Ez az, ami kikerülhetetlen következmény. Bár nyugodtan megpróbálhatod, hogy másféle módon ejted ezeket a hangokat, de ez a hangképzéssel természetesen együtt járó jelenség. Nincs mit tenni! Jó, az tény, hogy akad, aki extra erősen szusszant, szóval mindig vannak szélsőséges kivételek, de alapjáraton valóban mindenkit érint ez a látszólagos probléma. Azért látszólagos, mert egyrészt alapesetben ez senkit sem zavar. Másrészt azért a mikrofonos beszéd, éneklés stb. esetében sem kell beletörődni a megváltoztathatatlanba, mivel ilyesmiről nincsen szó. Ezen a ponton lép képbe a pop filter.

Mivel akadályozhatóak meg a nagy levegőmozgások?

Ha egy finom anyagot helyezel a szád elé, akkor a normális levegőrezgés képes áthatolni a szöveten, ugyanakkor a jelentős amplitúdóval rendelkező légmozgások fennakadnak. Kis érdekesség, hogy kezdetben a mérnökök úgy oldották ezt meg, hogy a pop filtereket nylonból készítették és egy drótkávára rögzítették őket. Maradjunk annyiban, hogy ez a típusú kialakítás távol állt mindentől, ami esztétikus, bár nyilván a feladatát hiánytalanul ellátta. Viszont ma már a forgalomban csupa dizájnos variációt fedezhetsz fel, amik éppen ezért nem pusztán funkcionalitásuk terén teljesítenek az élen.

A legjobb, azaz füllel hallhatóan legideálisabb, puffanásoktól mentes végeredményhez a filter elhelyezési távolsága kulcsfontosságú. Ha túl közel van a szádhoz, akkor ugye épp a lényeg veszik el és a szűrő nem képes végrehajtani a “megbízatását”. Ezért aztán nagyjából az 5-7 centiméteres távolság az, ami optimálisnak tekinthető. Ennek a nagysága amúgy szemmértékkel pillanatok alatt megbecsülhető, ami azt jelenti, hogy a kezdeti bizonytalankodás után a jövőben automatikussá válhat a megfelelő beállás. Tehát az ellenőrizgetés csupán eleinte igényelhet egy kis odafigyelést, amíg meg nem szokod. De aztán, ahogy a gyakorlat egyre jelentősebbé válik úgy alakulhat ki benned a megingathatatlan alapként szolgáló magabiztosság.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére