Jelenlegi hely

Életkör Pszichológiai Műhely

Tel: 70/360-8607 
Email:  baranyai.liliom@gmail.com
Családoknak, szülőknek szeretnénk segíteni sokszor összetett kérdések, problémák, krízisek komplex kezelésében.

Munkánkban nem csak az egyénre, hanem a családra,  illetve a párra is koncentrálunk a maguk tökéletes komplexitásában.

Szolgáltatások

EGYÉNI és PÁROS KONZULTÁCIÓ

Amennyiben elakadások, problémák nehezítik az életét, legyen ez szorongás, függőségek, termékenységi problémák, gyász, veszteségek, élet az újszülöttel, kisgyermekkel. Amennyiben párkapcsolati gondjai vannak, esetleg válás előtt vagy után van, forduljon hozzánk bizalommal. Lehetőség van egyéni illetve páros konzultációra, ennek szükségességéről egy kb 1, 5 órás orientációs beszélgetés után közösen döntünk az érintettel.

SZUPPORTÍV KONZULTÁCIÓ (IVF, LOMBIK PROGRAM ALATT IS)

A szupportív, azaz támogató beszélgetések krízis helyzetekben, kisebb elakadásoknál ajánlottak. Ebben az esetben a segítő-kliens kapcsolatra helyeződik a hangsúly, amikor támogatásra van szükségünk egy- egy nehéz élethelyzet miatt.  Itt az empátia, az elfogadás, a megtartás hangsúlyos. Lehetőség van krónikus nőgyógyászati állapotok pszichés kísérésére, támogatására illetve műtétre felkészítésre (pl. mozgásszervi, nőgyógyászati, kardiológiai).

VÁRANDÓSÁG ALATTI PSZICHÉS TÁMOGATÁS (NŐI-FÉRFI)

Az anyaszerep és az apaszerep nem egyszerű, és erre felkészülni még nehezebb. Vannak nők és természetesen férfiak  is, akik a fellegekben járnak ilyenkor, de előfordul, hogy a hangulat és az érzelmek teljesen magával ragadják őket. Részben egy lelki fejlődésről beszélünk, azonban a terhesség alatt felszínre kerülhetnek olyan régi problémák is, melyekkel ilyenkor szembe kell nézni. A várandósság gyakran okozhat kapcsolati problémákat: a szülők, és leginkább az apa felől, hiszen ilyenkor a férfi nehezebben érti meg, mi is történik az anyában. Azonban ez az időszak szorosabbá is teheti a kapcsolatot, hiszen összefonódik a közös gyermek és a közös felelősség gondolata.

Ebben az állapotban az anya számos dolgot átértékel: hiszen ilyenkor tudatosul benne, most már felelősséggel tartozik egy másik életért. Ez egyszerre csodálatos és nagyon ijesztő is, hiszen félre kell tenni az eddigi önző vágyakat, megváltozik a fontossági sorrend. Ebben az időszakban különösen fontos a család támogatása, mind az anya felől, mind pedig a partner felől.


Bodor Andrea Lili pszichológus, integratív hipnoterapeuta –jelölt, és szülésfelkészítő oktató.

Munkahely : PTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika pszichológusa és az Életkör Pszichológiai Műhely alapítója

Pszichológus diplomámat a Pécsi Tudományegyetemen szereztem 2006-ban, diplomamunkám a várandóssághoz és szorongáshoz kapcsolódott. Eddigi szakmai életutam fókuszában a reproduktív egészségpszichológia területei, a fogamzástól a szülésfelkészítésen át a szülővé-, családdá válás területeit fedik le. Továbbá törekszem olyan szemléletű tudások tapasztalatok elsajátítására, mely az anyáknak a gyermekágyban és az ezt követő időszakban hatékonyan segít.  (traumaterápiás módszerek, dúla képzések, 40 órás korszerű szoptatási ismeretek, hegkezelés workshop,  stb.)

 Több mint 15 éves tapasztalattal foglalkozom szülésfelkészítéssel és szülésélmény feldolgozással az Életkör Pszichológiai Műhely keretében. Az Anyautam kezdeményezés alapítói közé tartozom, ahol a szülés körüli hangulati változásokra hívjuk fel a figyelmet társadalmi szerepvállalásként. Ez az utazás, nem a szüléssel ér véget, a szülés egy kapu, egy állomás, melyen átlépve kinyílik egy VILÁG, mint Alice Csodaországban – semmi sem az, aminek látszik. Meg kell találni a megfelelő kulcsot. Segítőként és sokgyermekes szülőként hiszem és vallom, hogy szükség van egy olyan komplex programra, ami a szülést követő változásokra, testi és lelki folyamatok koncentrál és felkészíti a párokat és tágabb családjukat, hogy a régiből valami teljesen új tudjon születni. A gyermek születésével Család is születik és fontos, hogy ez milyen alapokra van fektetve.

Hálás vagyok a klienseimnek, hogy megtiszteltek bizalmukkal, kísérőjük lehettem a fejlődésük útján, és hogy tanulhattam tőlük-velük.

Boldizsár Imre vagyok, iskolai végzettségemet nézve szociális munkás, illetve addiktológiai konzultáns, jelenleg sématerápiás módszerben képződöm.

14 éve nevelőapa, lassan 13 éve apa, összesen 6 gyermekünk van. 2010-ben egyetlen férfiként bábákkal, illetve dúlákkal egy pályázat keretében tanulmányúton voltunk Ausztriában és Hollandiában, megismerhettem az ottani szülészeti rendszert, tapasztalatokat szereztünk a szemléletről, illetve gyakorlatról. Lilivel korábban páros csoportvezetésben és képzésben már volt gyakorlatunk, igaz szenvedélybetegség témájában, erre alapozva kidolgoztunk a Samen Bevallen „Együtt szülni” holland független szülésfelkészítő módszere mentén az országban egyedülálló szülésfelkészítő programot, amiben kettős csoportvezetéssel az apai rész is kellő figyelmet tud kapni a technikai segítségtől kezdve a lelki változásokig. Fontos volt számomra mindig a rendszerszemléletű gondolkodás, emiatt kezdtem el a család és párterápiás képzést, hogy még hatékonyabban tudjunk a szülés előtt álló pároknak, illetve a szülés utáni nehézségekkel küzdő pároknak támogatást nyújtani.  2015 – ben tagja lettem az Életkör Pszichológiai Műhelynek, melynek speciális területe a reproduktív életszakasz.

Életkör Pszichológiai Műhely

Bizalommal fordulhat hozzánk:

EGYÉNI KONZULTÁCIÓ

PÁROS KONZULTÁCIÓ

ADDIKTOLÓGIAI KONZULTÁCIÓ (EGYÉNI, ILLETVE PÁROS)

SZUPPORTÍV KONZULTÁCIÓ (IVF, LOMBIK PROGRAM ALATT)

RELAXÁCIÓS FOGLALKOZÁS (EGYÉNI, ILLETVE CSOPORTOS)

HATÉKONY STRESSZKEZELÉS

VÁRANDÓSSÁG ALATTI PSZICHÉS TÁMOGATÁS (NŐI-FÉRFI)

EGYÜTT SZÜLNI – SZÜLÉSFELKÉSZÍTŐ PÁROKNAK

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére