Jelenlegi hely

Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Többször elgondolkodom azon, hogy vajon biztosan magukra fordítanák, hasznosan töltenék-e az extra időt a pácienseim? - Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása

Tényleg csak az idő hiányán múlik, hogy elmarad a napi testmozgás, vagy hogy keveset alszunk?

Sajnos amikor az orvosi rendelésen az életmódváltás fontosságára vagy a testmozgás beiktatására hívom fel betegeim figyelmét, hitetlenkedő tekintetekkel szembesülök.

Nincs-nekem-időm-edzőterembe-járni

 mantrák szinte naponta elhangoznak a rendelőben.

Gyakorló orvosként, családanyaként számomra is nagy kihívás beosztani az időmet, így át tudom érezni az időhiányban-szenvedek problémát. Instant receptet nem tudok felírni, hogyan legyen időd magadra, azonban elbújtatott 10-15 perceket biztosan találsz a napodban! (Mennyi is a képernyő előtt töltött időnk?)

Amit most belefektetsz az egészséged megőrzésébe, aktuálisan is és később is kedvező hatása lesz. Miért kellene megvárni egy komoly betegséget, hogy észre vedd tested jelzéseit? Téves azt gondolni, hogy csak mással történhetnek rossz dolgok!

Szűrővizsgálatokkal, éves vérvételi kontrollokkal számos rejtett betegséget vagy betegség megelőző állapotot felismerhetünk. Ilyenkor még van idő cselekedni. Sokszor a lappangó cukorbetegséget az első szívinfarktus kapcsán diagnosztizálják. Aki szerencsésebb, annál egy rutin vér- és vizelet vizsgálat során ez kiderül, még mielőtt egy agyi- vagy szív-érrendszeri katasztrófa beütne.

Tudva levő, hogy a néma gyilkosként is emlegetett kórkép, azaz a cukorbetegség alattomosan teszi tönkre a szervezet ereit a felgyorsult érelmeszesedés következtében. A cukorbetegek életkilátásait a szív-érrendszeri szövődmények határozzák meg. Elejét lehetne venni a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának a helyes táplálkozással, illetve ha felhagynánk a mozgásszegény életmóddal. 

Az elhízás megelőzésével tucatnyi betegség elkerülhető lenne!

Sőt, bizonyos mértékű elhízást már gyógyszeresen indokolt kezelni, mert egy krónikus gyulladásos állapotot fenntartva előbb-utóbb komoly betegségekhez vezet.

Gondold át a prioritási sorrended és változtass, ha szükséges! Ha felszabadul egy-egy órád: gondolj magadra, a testedre, az egészségedre!

Jusson időd mozgásra, szűrővizsgálatokra, hiszen akiknek fontos vagy, sokáig szeretnének Rád számítani!

Dr Gyöngy Andrea
belgyógyász, diabetológus
https://cukormentesmesek.webnode.hu

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot. Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincsen semmi bajunk?

Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincs semmi bajunk?

Azért, hogy ne is legyen! - Dr. Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása
Ugrás az oldal tetejére