Jelenlegi hely

Fokozatosan kerülnek nevelőszülőkhöz a gyermekotthonban élők

Az a cél, hogy januártól minden, a szakellátásba újonnan bekerülő, 12 évesnél fiatalabb gyerek nevelőszülői családhoz kerüljön, a gyermekotthonban élőket pedig fokozatosan helyezik át - ismertette Kurucz Éva kormányszóvivő pénteken. Simicskó István sportért felelős államtitkár a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentette, hogy a sporttörvény és egy kormányrendelet módosításával betiltanák a gyermekkorúaknak szervezett ketrecharcversenyeket.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára elmondta: a 14 évesnél fiatalabbak ketrecharcának betiltásával kapcsolatos joganyagot a kormány már megtárgyalta és támogatja, a parlament pedig remélhetően már az őszi ülésszakban el is fogadja. A 14-18 éves sportolók esetében a kormány sportorvosi vizsgálatot, a verseny helyszínén orvos és felügyelő jelenlétét, valamint védőfelszerelések viselését tenné kötelezővé - tette hozzá. Simicskó István jelezte: egyeztettek a szakmai szervezetekkel, és minden résztvevő egyetértett a javaslattal.

Kurucz Éva kormányszóvivő a kormány gyermekvédelemmel kapcsolatos intézkedéseit sorolva elmondta, az a cél, hogy jövő januártól minden, a szakellátásba újonnan bekerülő 12 évesnél fiatalabb gyerek nevelőszülői családokhoz kerüljön. A gyermekotthonban elhelyezetteket pedig fokozatosan, felmenő rendszerben helyezik el nevelőszülőknél. Év végéig a 3 évesnél fiatalabbak, jövőre a 3 és 6 év közöttiek, 2016-tól pedig a 6 és 12 év közötti gyerekek hagyhatják el az otthonokat.

Kitért arra is, hogy ehhez több nevelőszülőre van szükség, a számuk 5700-ra nőtt 2014-ben. A Központi Statisztikai Hivatal adatait idézve a kormányszóvivő azt mondta, 2010 végén 10 535 gyerek élt nevelőcsaládban, és a kormány intézkedéseinek köszönhetően három év alatt további csaknem kétezer került ilyen családhoz.

Kurucz Éva közölte, hogy jövőre több ponton módosul a gyermekek védelméről szóló törvény: kiterjesztik az ingyenes étkeztetést a nevelt gyermekekre, a nappali tagozatos oktatási intézménybe járó és az utógondozott gyerekekre is. Ezekre az intézkedésekre 1,83 milliárd forintot költ a kormány. A kormányszóvivő elmondta: az egy gyermeket nevelő nevelőszülőt egy nap, a kettőt vagy hármat nevelőt kettő, a négy vagy annál többet nevelőt pedig három nap szabadság illeti meg negyedévenként, és a nevelőszülő eldöntheti majd, hogy kiveszi a teljes szabadságát vagy részben megváltja.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére