Jelenlegi hely

Menzák a világ körül – Mit esznek az iskolások kelettől nyugatig?

Mi lesz ebédre? Országonként eltérő, hogy mit esznek az iskolában, óvodában a gyerekek. Gyorsételeket, előre csomagolt menüt vagy frissen főzött finomságokat? Nem meglepő módon a legnépszerűbb ételek közé tartozik a krumpli, a rizs és a káposzta. És a legtöbb helyen tej helyett gyümölcslevet adnak.

Nézzünk meg 11 országot és 11 tálcát: mit esznek a nagyvilágban a diákok?

Dél-Korea

Fejlett közétkeztetési rendszer és gondosan összeállított menü. A tálcán 5 mélyedés található: a két nagyobb részén levest és rizst tálalnak, a többiben salátát, zöldséget, tengeri herkenytyűket és gyümölcsöt. A nagyon vékony gyerekek egy kanál csukamájolajat is kapnak. Kedvelt ételek: kimcsi, szezámlevélbe töltött rizs mézes mártással, sütőtökös burgonyaleves, a hagymás palacsinta, polip, uborka- és sárgarépa-saláta.

Japán

Nagyon hasonlít a dél-koreai ebédhez: forró leves, hal vagy baromfi, rizs, saláta és tej. Japánban a diákok nem vihetnek otthonról ennivalót, csak a középiskolában. A suliban nincs étel- és italautomata, sem ebédlő, mindenki fehér köpenyben, a tanteremben, a saját asztalánál étkezik.

Nagy Britannia

Sült krumpli, sárgarépa, rizs, zabkása, saláta, gyümölcs és gofri csokoládékrémmel. Gyakran esznek gyorséttermi ételeket is (ott az a legolcsóbb), ezt nagyon szeretik.

Egyesült Államok

Egy átlagos napi menü Utah államban: őszibarack, kukorica, csirke és leves. A közétkeztetés nincs egységesítve, így államonként különbözik, hogy mi kerül a diákok tányérjára. A legtöbb helyen gyorséttermi ételek: rántott csirkefalatok, sült krumpli, pizza. A szülők is csomagolnak falatkákat az uzsonnásdobozba.

Törökország

A török iskolások otthonról viszik az ebédet: rozskenyér, dió, szőlő, alma, gránátalma és kefír. Egészséges és agyserkentő!

Thaiföld

Mai menü: sertés édes-savanyú mártásban, rizs, babánlevelekkel borított puding

Franciaország

Egy ebéd Nyugat-Franciaországból: hal, spenót, burgonya és sajt. A franciáknál az ebéd a főétkezés, ebédszünet 1-2 órát tart.

Finnország

A finnek komolyan veszik, hogy egészségesen és rendszeresen egyenek a diákok. Reggelit, ebédet és uzsonnát is kapnak, az ebédlőben sokféle fogás közül választanak. Egy napi menü: húsgombóc mártással, burgonya, saláta és müzli.

Oroszország

Az orosz gyerekek 9 és 12 óra között ingyenesen étkezhetnek, déltől már fizetős a menza. A képen kolbász, kása és tea látható.

Izrael

Friss gyümölcs, szendvics lepénykenyérből, müzliszelet. Vitamindús, az biztos.

Magyarország

A magyar menzát nem kell bemutatni, a gyerekeink beszámolnak róla. Jellemző a főzelék, leves, tészta, hús, és a gyümölcs. A képen: erőleves tésztával, babfőzelék csirkével és némi desszert. 

Forrás

 - Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Laktóz- és tejmentes harapnivalók, amiket a gyerekek imádni fognak.
Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Többször elgondolkodom azon, hogy vajon biztosan magukra fordítanák, hasznosan töltenék-e az extra időt a pácienseim? - Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása
Mitől szorong tanévkezdéskor a kisiskolás, a kiskamasz és a tinédzser?

Mitől szorong tanévkezdéskor a kisiskolás, a kiskamasz és a tinédzser?

Pszichológiai tanácsok az érzelemszabályozáshoz az iskolában.
Anya új fejezete, avagy augusztusi búcsú és újrakezdés: anya létem 2.0

Anya új fejezete, avagy augusztusi búcsú és újrakezdés: anya létem 2.0

Ez a nyár is szinte egy szempillantás alatt suhant el. Alig ért véget a tanév, máris azon kaptam magam, hogy augusztust írunk, és a boltok polcain megjelentek a tanszerek. Én őszintén szólva lehet kezdek megint beleesni az "august blues"-ba, azaz a nyár végi melankóliába vagy ahogy még sokan ismerik a posztvakációs depresszióba. (Ha te is érzed itt olvashatsz bővebben róla)
Ugrás az oldal tetejére