Jelenlegi hely

Segíts a gyerekeknek! Bátor tábor és közösségi-alapú mese Magyarországon

Bátor Könyv címmel elindult az első közösségi-alapú mese Magyarországon. A történetet bárki alakíthatja, a szerzőtársak pedig olyan hírességek, mint D. Tóth Kriszta, Rácz Zsuzsa, Lackfi János, Schell Judit, vagy Kepes András. A kezdeményezéssel a Bátor Tábort, és ezzel a beteg gyerekek gyógyulását segítik.

“Furcsa, kellemetlen, karcos hang hasított a levegőbe. Dani összerezzent. Noha egyáltalán nem akaródzott neki, lassan mégis kinyitotta a szemét. Körülnézett, majd nagyot sóhajtott, aztán újra becsukta. “Hát persze – gondolta – a kórház.” Így kezdődik a Bátor Könyv.
A cselekmény fonalát D. Tóth Kriszta indította el. Az ő tollából született meg a mese főhőse, Csepp figurája, meg Dani, Zsófi, Anna, Tomi és az egész család története, és ő az, aki a történet útját mindvégig figyelemmel kíséri és egyengeti.
A mese minden csütörtökön újabb résszel bővül, minden héten más-más híresség írja tovább. A folytatás irányáról, a mesehősök sorsáról azonban nem az írók, hanem ti, a Bátor Könyv olvasói dönthettek, a szerzők kezét az szavazataitok irányítják.
Most például a Bátor Tábor Facebook-oldalán eldönthetitek, hogy a főhős, Csepp a vízvezeték rendszeren keresztül egy vázában kössön ki, először egy pohárba, majd onnan a maradék vízzel együtt a kertbe jusson, vagy meg se álljon az égboltig.
“Íróként és édesanyaként közvetlenül tapasztalom a mesék felszabadító erejét. A világ egy gyerek számára furcsa, logikátlan, néha ijesztő hely. A mesék segítségével a legkisebbek lelkében is a helyükre kerülnek a dolgok. Különösen nagy szüksége van rájuk azoknak a gyerekeknek, akiknek a szokásosnál több kihívást osztott a sors. Ezért mondtam igent nagy örömmel a Bátor Tábor felkérésére, a Bátor Könyv írására és szerkesztésére.” – írja D. Tóth Kriszta a bevezetőjében.
A Bátor Tábort adományokkal is segítheted. Miközben ugyanis a Bátor Könyv fejezetei íródnak, a Bátor Táborban több száz igazi gyerek kerül egyre közelebb a gyógyuláshoz.
 
Egy szerető családban a gyermek a legfontosabb érték. Ha a gyermeknél súlyos betegséget találnak, a család addigi élete felborul. Az addig mindennaposnak hitt örömök eltűnnek a hétköznapokból. A szorongás, a félelem, a fájdalom lesz az élet középpontja. Kortársaival megszakad a kapcsolata, barátai csak nehezen értik meg.
A betegség elfogadása, legyőzése sokkal könnyebben megy, ha van egy elfogadó vidám, szerető közeg, ahol a betegséggel kapcsolatos szorongások meghallgatásra találnak és fel is oldódnak. Erről szól a Bátor Tábor.
A táborban komplex terápiás rekreációs programokat kínálnak daganatos, cukorbeteg, krónikus ízületi gyulladással, valamint haemophiliával kezelt gyerekek és családjaik részére. Nyáron gyerektáborokat, ősszel és tavasszal hétvégi Családi és Testvér Táborokat szerveznek nekik.
Évente 600 táborozó élhet át így olyan kalandokat, amelyekkel betegségükből kifolyólag máshol nemigen találkoznának. Legyen szó evezésről, lovaglásról, íjászatról, kézművességről, táncról, zenélésről, sportról, színjátszásról vagy magas-kötélpályás foglalkozásról, minden program lényege, hogy a táborozók számára sikerélményt nyújtson. Mindez jótékony hatással van önbizalmukra és ezáltal gyógyulásukra.
Mindezt az elmúlt tíz évben 1900-an segítették önkéntesként. A programok a résztvevők számára ingyenesek, a táborokat magánadományokból valósítják meg. Ha gyógyulásukat pénzbeli felajánlással támogatod, Te is tehetsz azért, hogy a betegséggel küzdő gyerekek élete meseszerű fordulatot vehessen.
1.000 forintból vehetnek a gyerekeknek egy biztosan célba találó nyílvesszőt, 2.500 forintba kerül egy evezőlapát a vízi foglalkozásokhoz. 5.000 forint egy gyerekcsoport kézműves foglalkozásának anyagköltsége, 10.000 forinttal tíz táborozó egynapi elszállásolásáról gondoskodhatsz. 25.000 forinttal pedig egy gyerek nyolcnapi étkezését biztosíthatod a táborban. IDE KATTINTVA segíthetsz.
Ha tetszik a kezdeményezés, nyomj egy lájkot! :)
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére