Jelenlegi hely

Szerelem a korona idején – Vigyázzunk a párkapcsolatunkra!

A járvány a házasságokat is veszélyezteti, mert az összezártság, a sok együttlét feszültséget okozhat. Egy kapcsolaterősítő élő esemény minden este segít a pároknak. Vigyázzunk egymásra!

Vajon a kapcsolatokra hogyan hat mindaz, ami ma az emberiséggel történik?

„Évek óta tapasztalom, hogy az év során két nagy csúcspont van, amikor a szokásosnál sokkal többen jelentkeznek párterápiára: A karácsony és a nyaralás. Ezekben az időszakokban ugyanis a párok az átlagosnál több időt töltenek együtt egymással és mindazok a feszültségek, amelyeket év közben a szőnyeg alá söpörnek, felszínre törnek, közéjük állnak és elkezdik szétfeszíteni a kapcsolatot” – írja Dr. Mihalec Gábor, pár- és családterapeuta.

A járványhelyzet miatti összezártság lehet, hogy hasonló hatást fog kiváltani a házasságokban.

Kínában az elmúlt napokban enyhítettek az eddigi szigorú karanténszabályokon és ennek eredményeként az emberek tömegesen kezdik benyújtani a válási keresetet. Sok városban már maximálták a napi kérelmek számát, mert az igények meghaladták a hivatal kapacitását. A jelenségről olyan hírügynökségek számoltak be, mint a BBC, CNN, Daily Mail, vagy a Business Insider.

A túl sok együttlétnek tehát reális veszélye van. A párterapeuta szerint a következő napokban, hetekben – vagy talán hónapokban – valószínűleg itthon is sokan össze lesznek zárva egymással. 

„A gyerekek nem mennek iskolába, sok munkahely lehetővé teszi a home office-ban való munkavégzést, így könnyen kialakulhat ugyanaz a helyzet mint nyaraláskor, vagy a családi karácsony során. Mivel alapból van egy negatív alaphangulat a levegőben a fertőzésveszély miatt, sokan könnyen kihegyeződnek a negatívumokra, a hibákra, a zavaró tulajdonságokra, a feszültség pedig csak nő.”

Pár perc

Mihalec Gábor szeretne segítséget nyújtani ebben a helyzetben a következő hetekben. Minden este 21 órakor (amikor a gyerekek már ágyban vannak és a szülők egymásra tudnak figyelni) egy rövid Facebook élő bejelentkezéssel szolgál a pároknak, akik sok időt töltenek együtt és szükségük van arra, hogy a gondolataik a megfelelő irányba hangolódjanak.

Ezek az esti „találkozások” három részből állnak. Az első 10 percben felvezet egy fontos párkapcsolati témát gyakorlati javaslatokkal, utána felolvas egy szerelmet erősítő történetet, majd a harmadik részben válaszol a résztvevők által feltett kérdésekre.

Az élő bejelentkezések ITT  érhetők el. A videók utólag is megtekinthetők.

„Vigyázzunk egymásra ebben a nehéz időben! Fókuszáljunk tudatosan arra, ami összeköt bennünket, és ne arra, ami elválaszt! Tartogassuk a legszebb szavainkat egymás számára!” – üzeni a párterapeuta.

Ne csak az életeket mentsük, hanem a házasságokat is! Nagy szükség lesz a jól működő családokra a válság után!

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Ugrás az oldal tetejére