Jelenlegi hely

Rácvárosi úti Óvoda

Cím: 7634 Pécs, Rácvárosi u. 56.
Tel.: 30/278-7842
Email: racvarosiovi@nyugatiovoda.hu

Web: www.nyugatiovoda.hu

Óvodavezető: Vida Enikő
 

A Rácvárosi Tagóvodában 1998 óta néphagyomány éltető szemléletű nevelés folyik. Óvodánk dolgozói közössége elkötelezett a magyar népi hagyományok iránt, amit hitelessé óvodánk archaikus környezete biztosít. Baranya megyében, és azon belül Pécs városában, magyar néphagyomány-éltető óvodai programmal a Rácvárosi Tagóvodán kívül más óvoda nem dolgozik. Feladatunk a magyar népi kultúra átörökítése, az évkörös szokásőrző jeles napok megvalósítása hiteles tárgyi környezetben. Az ősi kultúrában a felgyülemlett tudást mindig beágyazták eleink az életről szóló történetekbe – amit átadtak a későbbi nemzedéknek – melyek magukkal ragadták a gyermekeket és megtanították nekik az élet fontos tanulságait. A természet szeretetére nevelést, már az óvodában el kell kezdeni. Szeretnénk hangsúlyozni, hogy abban méltó helyet kapnak hagyományaink, mert az átörökítés folyamata nem szűnhet meg. Ha egy nép szereti saját kultúráját, elfogadja nemzeti értékeit, akkor védi, óvja, megbecsüli azt a környezetet, amibe él. Néphagyományaink a jeles napokhoz és névünnepekhez fűződő szokások az élet szépségét és megbecsülését hirdetik.

A régi szokások, ünnepek felelevenítése, a kulturális örökség ápolásával formálja az óvodások magyarságtudatát, erősíti bennük az együvé tartozást, színesíti, szebbé teszi mindennapjaikat.

A sok közvetlen megtapasztalás útján felébred bennük, a felfedezés, a tudás öröme, érdeklődéssel fordulnak a környezetükben történő változások felé. Kialakulnak a természeti és társadalmi környezet megbecsüléséhez, megóvásához szükséges elemi ismeretek.

A magyar néphagyományok iránti elkötelezettséggel folytatjuk továbbra is nevelő munkánkat.

 

Nyílt napunkat, ami Gergely napi óvodába toborzó lesz, 2017. március 09.-én tartjuk 10.00-tól a Rácvárosi Óvodában. Várjuk az irántunk érdeklődő kedves szülőket és gyermekeket.

 

 


A Pécsimami 2012 őszi és 2015/16. évi "A mi óvodánk" című pályázatában több száz szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. A 2012. évi véleményeket ITT OLVASHATOD, 2015/16-ban erről az óvodáról az alábbiakat írták:

Hozzászólások


A  Pécsimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

A "Mi" ovink: hagyományörző, régi értékekkel készíti fel a gyermekeinket az igaz életre.... családias, kedves kis közösség a miénk. Én örülök, hogy már második gyermekemmel lehetek részese ennek a CSODÁNAK! Csak hálás lehetek az itt megélt élményekért! Köszönöm Nektek!

Kislányom harmadik éve jár a Kék csoportba. Nagyon pozitívak a tapasztalataim: az óvó nénik és a dadus szeretetteljes, feljődést elősegítő ingergazdag környezetet teremtettek a gyerekek számára. Kiemelendőek a rendszeresen előforduló családi programok (pl. Pünkösdölés, Szüreti mulatság, Vendel-napi vásár, csoportos Karácsonyváró délután, kirándulások) és a gyerkek számára szervezett délelőtti programok (pl. bábszínház, állatsimogató, Márton-napi rétessütés). Szülőként számomra az a legfontosabb, hogy a gyerek jól érezze magát, meglegyenek azok az élményei és kötődései, amik előreviszik személyisége pozitív irányba történő fejlődését.

Úgy érzem, mindazt, amiért anno ide írattuk, megkaptuk, és ezért nagyon hálás vagyok!

Védőnőnk ajánlására kerestük fel az óvódát, és nem bántuk meg. Egy igazi családbarát ovi, ahol a hagyományőrző ünnepeken, programokon az egész család jól érzi magát, kisbabától a dédimamákig... 2 gyermekem is jár ide és az elmúlt 2 évben rengeteg változáson ment keresztül az ovi. Költöztünk kétszer, cserélődött ovónéni, dadus, a pozitív, kellemes, családias légkör megmaradt. És napról napra izgatottan várjuk a gyerekekkel együtt a soron következő programot... Mindenkinek csak ajánlani tudom és szeretném, mert a hagyomány a legfontosabb, amibe ebben a rohanó világban kapaszkodni lehet, és amit együtt élvezhet szülő és gyerek.

Az óvó nénik és a dadusok barátságosak, nagyon kedvesek, segítőkészek! Sok programot szerveznek, sokat foglalkoznak a gyerekekkel. Jól felszerelt csoportszobák, különálló jól felszerelt tornaszoba áll a gyerekek rendelkezésére . A csoportszobák hangulata mindig követi az évszakok/ünnepek változását. Tágas és jól felszerelt az udvar. Mint hagyományőrző óvoda, tisztelik, ápolják a népi hagyományokat, vallási ünnepeket figyelemmel kísérik. (Sárga csoport)

Aranyos  kedves ovónénik, és az általuk teremtett kis miliö a gyermekek szeretete. Nem is lehetne kérdés ha lenne még egy manó melyik ovi volna a cél állomás. (Sárga csoport)

Ez a legszuperebb pécsi óvoda :)

Fiam már az első perctől lelkesen ment oviba, mert az óvonők hozzáállása, az egész ovi légköre barátságos, szeretetteljes, családias. Hiába van 4 csoport, mindenki ismer szinte mindenkit, nagyon jó a kapcsolat a gyerekek-szülők-ovónők-dadusok között. Néphagyomány őrző ovi, sorra felelevenítik a gyerekekkel az éppen aktuális népszokásokat, szerintem ez a mai világban különösen fontos, mert kezdünk elszakadni a régi jó szokásoktól, hagyományoktól. Ebben az oviban nem az a szemlélet, hogy a gyerek játtszon csak egész nap és foglalja le magát. Az ovónők napról-napra más programokkal, játékos feladatokkal készülnek, amihez a gyerekek örömmel asszisztálnak és vesznek részt benne. Kirándulás, séta, szüretelés, úszás, torna, mind mind tovább szinesítik az óvoda amúgy is gazdag programjait.

Nagyon örülök, hogy a fiam ebbe az óvodába (zöld csoportba) jár és fáj a szívem ha bele gondolok, hogy már csak pár hónapig élvezheti mindazt, amit már az előzőekben leírtam.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére