Jelenlegi hely

Városközponti Óvoda Belvárosi Tagóvodája

Cím: 7621 Pécs, Papnövelde u. 18-20.
Tel.: 72/534-518 30 405 3469
Email: belvarosiovoda@varoskozpontiovoda.hu

Óvodavezető: Hirdiné Deák Diána
Tagóvodavezető; Általános óvodavezető-helyettes: Bácsalmásyné Vidák Ildikó
Web: https://varoskozpontiovoda.hu/index.php/tagovodak/belvarosi-tagovoda


"..Ő elhiszi még, hogy szép, hogy jó, hogy gyönyörű ez a nagy világ .." ehhez kínálunk mi az óvodánkba járó gyermekeknek  nap, mint nap képességeik fejlődéséhez próbálkozást, választási és döntési lehetőségeket, sok és sokféle tapasztalást. Megtanítjuk megtervezni, majd segítjük véghezvinni, amit kitalálnak, elképzelnek.

Intézményünk 1982 óta fogad gyermekeket Pécs történelmi belvárosában - a forgalom zajától távol, ideális környezetben. A szinteltolásos épület hat csoportnak ad otthont, melyet életkor alapján szervezünk kis-, középső- és nagycsoportba.

Egyedülállónak nevezhető helyi adottságaink, környezetünk értékei, valamint a nevelőtestület érdeklődése és irányultságaegyütt határozzák meg Pedagógiai Programunk fő gondolatát, mely a környezeti nevelés.

Örökös Zöld Óvodaként fő törekvésünk, hogy a gyermekek, minél több érzékszerven keresztül tapasztalják meg, és változatos tevékenységek által komplexen ismerjék meg az "ezerarcú" természetet. Ennek tükrében egyik fontos nevelési színterünk az udvar-óvodakert.
A szinteltolásos terepviszonyok és a különböző talajfelületek következtében olyan optimális játszókert áll a gyermekek rendelkezésére, amely napsütötte és árnyékos részekkel, füves domboldallal, virágos -, zöldséges -, és fűszernövény kertekkel, valamint aszfaltozott felületekkel a tapasztalatszerzések és változatos mozgáslehetőségek színtere.

CÉLUNK: olyan pedagógiai környezet kialakítása, ahol a befogadó attitűd természetessé válik az óvodapedagógus, a nevelőmunkát segítő munkatársak, szülők és gyermekek számára egyaránt.

SPECIÁLIS ALAPÉRTÉKEINK

  • Elegendő időt biztosítunk az életszerű, érzelmi megközelítésű, természetes élethelyzeteket teremtő szabad játékra.
  • A projektpedagógia elvét vallva tervezzük, szervezzük mindennapjainkat, ahol a tevékenységek során szerzett tapasztalatok ismeretként épülnek be a gyermekekbe, ezáltal komplexen fejlesztve képességeiket, készségeiket. Kiemelt helyet kap a játék, a játékos cselekvéses tanulás, a terepi tapasztalás, felfedeztetés, vizsgálódás, szenzitív módszerek, kooperatív módszerek alkalmazása.
  • Megfelelő mennyiségű mozgásinger biztosítása a teljes személyiség fejlődése érdekében.
  • A fejlesztés menetét az életkori sajátosságokhoz és az egyéni fejlődési ütemhez igazodva határozzuk meg.
  • Bátorító, pozitív megerősítő pedagógiai attitűd érvényesítése.
  • Komplex foglalkozásokkal a környező világ összetett folyamatainak megértésére és a környezettudatos magatartás kialakítására törekszünk.
  • A társas kapcsolatok alakulását, a toleranciát az életben szükséges együttműködési képesség kialakítása érdekében fejlesztjük.
  • Törekszünk a családdal való együttműködésre. Támaszkodunk, a családban kialakult kulturális és világnézeti hagyományokra, figyelembe vesszük a családi nevelés elsőbbségét.

Amennyiben nevelésfilozófiánk felkeltette az Önök érdeklődését, úgy látogassanak el óvodánk weboldalára, ahol bővebb betekintést nyerhetnek működésünkkel, feltételrendszerünkkel és az óvodai beíratással kapcsolatban:
https://varoskozpontiovoda.hu/index.php/tagovodak/belvarosi-tagovoda

Bácsalmásyné Vidák Ildikó tagóvoda-vezető


A Pécsimami 2012 őszi és 2015/16. évi "A mi óvodánk" című pályázatában több száz szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. A 2012. évi véleményeket ITT OLVASHATOD, 2015/16-ban erről az óvodáról az alábbiakat írták:

Hozzászólások

 

A  Pécsimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

Szeretjük, mert eleven és vidám. Minden tökéletes: az óvónők, a dadusok, az udvar, az épület, a programok és a családdal való kommunikáció.

Amikor óvodába visszük gyermekeinket, rábízzuk őket egy két másik felnőttre, hogy vigyázzák, felügyeljék, tanítsák, kicsit szeressék, esetenként vígasztalják  és vezessék be őket a társas életbe, amíg nekünk dolgoznunk kell. Szerencsés esetben megtaláljuk azt a helyet és óvónőket, dadusokat..., akiknél biztonságban tudhatjuk őket minden téren. Ebben az óvodában nem csak ezt a biztonságot találtuk meg, de egy csodálatos, szeretettel teli légkört is, amely sokszor elvarázsol minket és nem csak a gyermekünket! Ez hatalmas segítség a mindennapokban. Apróságokkal és kifinomult ízlésükkel, kedves szavakkal és mosolyukkal varázslatossá tudják tenni ezt a második otthont - nemcsak a számunkra legfontosabb kincsnek, de nekünk felnőtteknek is! Köszönet ezért

A lányom nem beszélt, amikor kezdtük az ovit, egyébként is zárkózott volt és nagyon meggondolja kit enged a bizalmába. Nagyon jó jel volt, hogy már a beíratkozáskor éreztem a szimpátiáját az ővónője felé. Ez azóta sem változott. Csak pozitív hatásokat tapasztalok mióta óvodás. Nyitottabb és beszédesebb lett. Megható szeretettel veszik körül.

Szeretjük, mert jó a kapcsolatunk az óvoda munkatársaival - és úgy látjuk, a gyermekeinké is az, ami pedig a legfőbb szempont számunkra. Jó kezekben tudjuk a gyerekeket a mindennapokban, ami a szülők lelki nyugalmához elengedhetetlen. Számunkra az óvoda közelsége, elhelyezkedése is fontos pozitívum és az udvar felszereltsége is megfelelő a gyerekek számára. A környezettudatos szemléletmódért és annak közvetítésért, valamint a hasonló tematikájú programok iránti nyitottságért pedig szintén egy hatalmas LÁJK az ovinak! :))

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére