Számos tanulmány alátámasztja, hogy a kisgyerekek korának megfelelő eszközökkel és módszerekkel végzett (nyelv)oktatás hatékony, tartós és a személyiséget is fejlesztő sikerélmény lehet. Például az 1-1,5 éves kisgyerek már megérti az első, ismerős tárgyakra, szülői jelzésekre utaló szavakat. Később, 1,5-2 évesen már akár 30-200 szót is ismer, ahogy járása-futása, úgy mondatszerkesztése is önálló, bár gyakran hibás, bizonytalan még. Mire 2-3 éves lesz, már többlépéses utasításokat hajt végre, névmásokat és összetett mondatokat használ, mondókákat és dallamokat ismer.
E gyors és több területre kiterjedő fejlődés mozzanatai átültethetők a korai nyelvoktatásba, és természetesek, élményszerűek maradnak. A dallamok, a mondókák és a mozgás nélkülözhetetlen és pótolhatatlan segítői az anyanyelv mellett az idegen nyelv elsajátításának is. Így a gyerekek az anyanyelvükhöz hasonlóan, szinte észrevétlenül sajátítják el az új nyelvet is.
2016. február 9-én, 17 órakor egy ingyenes, interaktív előadást tartunk a korai nyelvoktatásról. Együtt keressük a válaszokat a felmerülő kérdésekre; arra hogy mikor, hogyan és miért érdemes már gyermekkorban elkezdeni az idegen nyelvvel való ismerkedést.
Várunk minden érdeklődőt, szülőt, pedagógust!
Helyszín: Kozármislenyi Művelődési Ház
Facebook: https://www.facebook.com/events/887866137999497/
E-mail: kidsclub.kozarmisleny@gmail.com