Jelenlegi hely

Amit érdemes tudnunk a gyermekek korai nyelvoktatásáról- Ingyenes, interaktív előadás Kozármislenyben

Amint megértjük az egészen kisgyermekek „hétköznapi lélektanát”, mindjárt választ kapunk azokra a nyomós, jogos és egyben érdekes kérdésekre is, amelyek e korai időszak idegen nyelv oktatásával és elsajátításával kapcsolatosak.

Számos tanulmány alátámasztja, hogy a kisgyerekek korának megfelelő eszközökkel és módszerekkel végzett (nyelv)oktatás hatékony, tartós és a személyiséget is fejlesztő sikerélmény lehet. Például az 1-1,5 éves kisgyerek már megérti az első, ismerős tárgyakra, szülői jelzésekre utaló szavakat. Később, 1,5-2 évesen már akár 30-200 szót is ismer, ahogy járása-futása, úgy mondatszerkesztése is önálló, bár gyakran hibás, bizonytalan még. Mire 2-3 éves lesz, már többlépéses utasításokat hajt végre, névmásokat és összetett mondatokat használ, mondókákat és dallamokat ismer.



E gyors és több területre kiterjedő fejlődés mozzanatai átültethetők a korai nyelvoktatásba, és természetesek, élményszerűek maradnak. A dallamok, a mondókák és a mozgás nélkülözhetetlen és pótolhatatlan segítői az anyanyelv mellett az idegen nyelv elsajátításának is. Így a gyerekek az anyanyelvükhöz hasonlóan, szinte észrevétlenül sajátítják el az új nyelvet is.

2016. február 9-én, 17 órakor egy ingyenes, interaktív előadást tartunk a korai nyelvoktatásról. Együtt keressük a válaszokat a felmerülő kérdésekre; arra hogy mikor, hogyan és miért érdemes már gyermekkorban elkezdeni az idegen nyelvvel való ismerkedést.

Várunk minden érdeklődőt, szülőt, pedagógust!

Helyszín: Kozármislenyi Művelődési Ház

Facebook: https://www.facebook.com/events/887866137999497/

E-mail: kidsclub.kozarmisleny@gmail.com

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére