Jelenlegi hely

Készségfejlesztés játékosan otthon is

A szülőknek örök fejtörést okozó kérdés, hogy az óvodai és iskolai tevékenységeken túl mennyire és milyen módszerekkel szükséges még a picik készségfejlesztését kiegészíteni? Szerencsére a legtöbb manapság kapható (és a legnépszerűbb) játék már elvégzi azt a munkát, amit hagyományosan feladatok sokaságával képzelünk el.


Fotó forrása: canva.com

Ha az alábbi játékok közül néhányat beszerzünk a gyerekszobába, és délután vagy lefekvés előtt képernyő helyett bevetjük őket, máris sokat tettünk a gyerekek fejlesztéséért.

Összegyűjtöttük, hogy milyen típusú készségek elsajátítását melyik játékkal lehet a leghatékonyabban támogatni!

Finommotorika: az építőjátékok sosem mennek ki a divatból!

A LEGO kicsiknek és nagyoknak is szuper választás, hiszen az örökzöld dán építőjáték nem csak az ügyes marketingnek köszönhetően található meg ma is szinte minden gyerekszobában. Az apró elemekből összeállítható végtelen számú világok a gyerekek finommotoros készségeit és kézügyességét is fejlesztik, az alkotás lehetősége pedig a kreativitásnak ad szárnyakat.

Memória: elő a kirakósokkal!

A gyerekek vizuális és rövidtávú memóriájával csodákat tesz egy kirakós, de a logikai készségeiket is próbára teszi a kacifántos alakzatú képdarabok összeillesztése. Iskoláskorú gyerekekkel már komplexebb képek kirakásába is belevághatunk. Tudtad, hogy egy puzzle Ravensburger felirattal nem csak a piciknek való képeket rejtik, hanem akár 5000 darabos fejtörőt is? A kirakózás így közös családi program lehet, hiszen a memória karbantartása a felnőttekre is ráfér!


Fotó forrása: canva.com

Kommunikációs készségek: itt a családi társasok ideje!

Klasszikus, modern, kooperatív vagy versengésen alapuló: bármilyen, a gyerekek életkorának és érdeklődésének megfelelő társas kerüljön is az este középpontjába, biztosak lehetünk benne, hogy a sok móka és nevetés mellett észrevétlenül a gyerekek szociális készségeihez és logikus gondolkodásának fejlődéséhez is hozzáteszünk egy adaggal. A Ravensburger társasjátékok kínálatában biztosan találunk mindenkit lebilincselő darabokat.

Logika: a 21. század üdvöskéi a tudományos játékok

A különböző tudományos játékok elképesztő népszerűségre tettek szert a tudatos szülők körében: a kristálynövesztő kísérletektől a régészeti készletekig számos területen brillírozhatnak az ifjú tudóspalánták. Még a gravitáció és a mágneses erők mibenlétével is megismerkedhetünk egy kezdő Gravitrax játék segítségével. A Gravitrax Pro golyópályák pedig lehetővé teszik a golyópálya magasabb szintre való emelését, valódi kihívás elé állítva még a felnőtteket is!

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére