Jelenlegi hely

Mit mondjunk a gyermekünknek? Létezik a Mikulás vagy a Jézuska?

Szakemberek szerint a Mikulásban-Jézuskában való hit jót tesz a gyermek érzelmi fejlődésének, a jó és rossz közötti különbségtételre neveli Őket, azt javasolják, próbáljuk minél tovább fenntartani gyerekeinkben ezeket a meséket, mert életre szóló biztonságérzetet adhat nekik, ha meg tanulnak hinni a csodákban.

Hiszen minden gyerek rajong a mesékért, de a világot bejárt óriásos, tündéres, erdeimackós történeteken túl, a gyerekek különösen lelkesednek azokért, amelyek a saját életükről és környezetükről szólnak. Mindegyikük szívesen hallgatja apa és anya kibontakozó szerelmének meséjét, az első randevúktól a házasság csodálatos pillanatáig (ugye milyen szépen ki tudjuk színezni ilyenkor a kamaszkori bohóságainkat…) a saját születése körüli eseményeket, hangsúlyt téve a nagy várakozásra, hogy mennyire is vártuk Őt. A mese a gyermekek számára elengedhetetlen szellemi táplálék az egészséges testi-lelki fejlődésük során. A Mikulás, Jézuska és az Angyalkák éppúgy hozzátartoznak az Ő kis mesevilágukhoz, mint a hétfejű sárkány, vagy a jó tündérek.

   

Persze azon én is elgondolkodom mindig, hogy nekem még milyen jó volt ez az álomvilág, de a mi gyerekeinknek is megadatik még ez? Hiszen a mikulás megjelenik október végén már a szupermarketek polcain, és december 1-étől láthatjuk Őt az utcákon és mire eljön a nagy nap, addigra már sokszor átélik azt az édes bizsergető izgalmat, aztán eljön a várva várt 6.-a, jön a mikulás az oviba, majd anya vagy apa munkahelyére, a játszóházba, a családi házunkba, és a kisboltba…de akkor most mennyi mikulás is van? Az én gyerekkoromban még hagyományosan teltek az ünnepek, este szépen kitakarítottuk a cipőket kitettük az előszoba ajtó elé és alig akartuk lehunyni a szemünket, mert szerettük volna meglesni a télapót, de Ő olyan későn ért mindig oda… Aztán emlékszem, mikor már nagyobb voltam és tudtam, hogy télapó csak a szívemben él, akkor is ugyanolyan izgalommal vártam és dugtam el a szülők cipőjében a csokit. Mi kértük gyerekek, hogy éljen tovább ez a mese bennünk.
  

A pici gyermekemnek nagyon sokszor elmeséltem a mi Mikulásos élményeinket és még csak két éves volt, amikor nagy izgalommal a lakás összes cipőjét (persze koszosan) felcipelte a szobájába és kipakolta az ablakba, akkor értettem meg igazán, hogy mennyire is fontos neki ez az álomvilág, hogy ez biztonságot ad számára, ma már kezdi kérdezgetni, hogy anyu Te tetted az adventi zsákba a kis ajándékot vagy a Télapó? Ilyenkor visszakérdezek, szerinted ki tette oda? És mosolyogva azt mondja halk elcsukló hangon, hogy a Mikulás, de én tudom, Ő már kezd megérni a valóságra, de még mindig jól érzi magát ebben a mesevilágban és én nem is szeretném még kiragadni Őt ebből.

Kecskemétimami

 
Ha van egy kis kedves történeted és megosztanád velünk, kattints az Új hozzászóláshoz.
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére