Jelenlegi hely

TeSzedd akció május 21-én Pécsett és környékén - csatlakozz Te is!

Téged is zavar, hogy országszerte utcákat, parkokat, erdőket önt el a szemét? Itt az alkalom, hogy közösen tegyünk ellene!

Környezetünk értékeinek megőrzése közös felelősségünk, a jelen és jövő nemzedékek életfeltételeinek záloga. Ezt felismerve a magyar kormányzat civil szervezetek összefogásával 2011. május 21-én nagyszabású hulladékgyűjtési akciót szervez. A „TEszedd 2011 – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” címmel megszervezett megmozdulás célja, hogy egyetlen nap leforgása alatt a lehető legtöbb szeméttől megtisztítsuk az egész országot. Akciónk sikeréhez elengedhetetlen, hogy vállalatok, önkormányzatok, iskolák, civil szervezetek és egyéni önkéntesek sokasága mozduljon meg.
 
Csatlakozz Te is Magyarország legnagyobb hulladékgyűjtési akciójához!
 
Nem véletlen, hogy az akcióra idén kerül sor, hiszen 2011 az Önkéntesség Európai Éve. Szeretnénk felhívni a figyelmet az önkéntes tevékenységek társadalmi értékeire, valamint arra, hogy kellő odafigyeléssel, összefogással elősegíthetjük környezetünk megóvását.

Számos európai példa igazolja, hogy a környezetünkben fellelhető hulladékok összegyűjtéséből akár valódi közösségi élmény is lehet. Európa számos országában, százezres tömegek mozgósításával, sok tízezer tonna hulladék került összegyűjtésre, szebbé, biztonságosabbá téve az ott élők környezetét.
 
Érjünk el hasonló sikert Magyarországon is! 

Regisztrálj a Teszedd.hu-n, ha te is részt szeretnél venni az akcióban!

Add meg az email címed és a várost, ahol Te Szedsz, valamint hívd meg barátaidat, ismerőseidet. Ezt követően a TeSzedd! akció helyi koordinátorai személyesen felveszik Veled a kapcsolatot, tájékoztatnak a részletekről, valamint a hulladékgyűjtő csapatok szervezésében is segítséget nyújtanak.
 
Zöld szám: 06 80 205-215
Regisztráció határideje. május 18.
 

(Ha nem regisztráltál május 18-ig, de szombaton mégis részt vennél a TeSzedd akcióban, keresd a helyszíneket a Pécsimami hírekben!)

 

A gyűjtés mellett a hazánkban található illegális hulladéklerakó helyek feltérképezésében is számítunk a segítségedre. Ha illegális hulladéklerakóról, összegyűjtésre váró szemétkupacról van tudomásod, jelöld a Hol? menüpont alatt található térképen cím, GPS koordináta megadásával vagy csak a lelőhelyre kattintással a térképen. Állítsuk össze együtt Magyarország első hulladéktérképét!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére