Jelenlegi hely

Bornemissza Gergely utcai Óvoda

Cím: 7624 Pécs, Bornemissza Gergely utca 3.
Tel.: 72 / 311-761 20/412-2005 (Baumann Erika tagóvodavezető)
Email: bornemisszaovoda@varoskozpontiovoda.hu

Tagóvoda vezető: Baumann Erika
Web: www.westaria.hu/varoskozpovi/bornemissza http://www.varoskozpontiovoda.hu 
Facebook: https://www.facebook.com/Bornemissza-Óvoda-968774899861317/

Érezd jól magad a Bornemissza Gergely úti óvodában!

Meggyőződésünk, hogy a pedagógusnak és a szülőnek együttesen kell részt venniük a gyermek nevelésében, ezért rendkívül fontosnak tartjuk a szülőkkel való hatékony kommunikációt és szorgalmazzuk aktív részvételüket az óvoda életében.

Óvodánk a Mecsek nyugati oldalán található, teraszos jellegű társasházi, panel- és családi házas környezetben. Az óvoda 1986-ban modern stílusban épült, melyet nagy udvar övez.

Az udvaron tágas, teraszos jellegű, gyümölcsfákkal, dísznövényekkel beültetett terület lett kialakítva, melyen minden korcsoport külön homokozóval, biztonságos mozgásfejlesztő fajátékokkal, udvari fejlesztő eszközökkel rendelkezik.
Óvodánk 2017-ben felújításra került. Az így megújult épületben kialakításra került egy tornaszoba és egy kibővített fejlesztő szoba. A tágas tornateremnek köszönhetően  a mozgásfejlesztések, mozgásos tevékenységek napi szinten jelen vannak a gyermekek életében. A fejlesztőszobában a logopédiai fejlesztések, játékos angol foglakozások, képességfejlesztés és tehetséggondozás valósul meg.

Intézményünk valamennyi dolgozója rendelkezik a törvény által előírt, munkakörének betöltéséhez szükséges iskolai végzettséggel.

Óvodánkban a nevelőmunkát 6 óvodapedagógus látja el. Felsőfokú szakirányú végzettséggel, több éves gyakorlattal rendelkeznek. Szakmailag felkészültek, igényesek, rugalmasak, megfelelő modellt mutatnak a gyerekeknek.

Az eredményes nevelői munkát 4 szakképzett dajka és 1 pedagógiai asszisztens segíti, továbbá 1 udvaros-karbantartó, aki az óvoda esztétikus, ugyanakkor balesetmentes környezet kialakításában vesz részt.

Intézményünk gyermekcentrikus, a gyermekek érdekeit, jogait és képességeik egyéni fejlesztését helyezi előtérbe.

Feladatunknak tekintjük, hogy az itt eltöltött időben kiegyensúlyozottan biztonságban érezzék magukat a gyermekek. A nevelés egész folyamatában, a szeretetteljes, befogadó óvodai légkör biztosítását tartjuk a legfontosabb feladatunknak.

Célunk: a gyerekek személyiségének sokoldalú fejlesztése, egyéniségük kibontakoztatása, a családi nevelést kiegészítve biztosítani minden kisgyerek számára, hogy testi- lelki és értelmi érettség terén alkalmassá váljon az iskolai életre.

Kis, középső és nagycsoportban a gyermekek életkori sajátosságainak figyelembe vételével történik a gyerekek mindennapi fejlesztése.

Tudnunk kell, hogy minden kisgyerek más és más ütemben fejlődik, ezért nevelési elveink alapja, hogy minden kisgyermek különálló személyiség, amiből adódóan egyéni bánásmódot és saját fejlődési ütemének megfelelő differenciált fejlesztést igényel.

A nevelés minden területén hangsúlyozzuk a személyes példamutatást.

Nevelési programunk szerves része továbbá a környezeti nevelés és az egészséges életmódra való nevelés, ezért naponta biztosítjuk a gyermekek számára a változatos mozgáslehetőséget.

A kisgyermekkori környezeti nevelés területén végzett tevékenységünk elismeréseként három alkalommal nyertük el a „Zöld Óvoda” címet. 2017-ben az Örökös Zöld Óvoda címet.

2017-ben sikeresen pályáztunk „Az NFM óvodai, közlekedésre nevelési programjának megvalósítása pályázatra – „BIZTONSÁGOS ÓVODA” címmel. A program célja, az óvodások biztonságosabb közlekedésre való felkészítésének elősegítése.

Partnerkapcsolatainkban a szülőkkel való együttműködést tartjuk a legfontosabbnak.

Bevonjuk őket programjainkba, nyitottságunkat közös rendezvényeinkkel biztosítjuk.
Programjaink változatossá, színesebbé teszik hétköznapjainkat:
Bábszínház látogatás, úszás, játékos angol nyelvtanulás, hagyományok ápolása, Bozsik foci, gyermeközösségi napok.

Óvodánk Alapítványa az  „Érezd Jól Magad” Alapítvány 

Célja óvodás gyermekeink folyamatos és színvonalas oktatási-nevelési tevékenységének támogatása. 
A tevékenységben részvevők köre kiemelten kezeli mindazokat a problémafeltáró helyzeteket, melyek az intézménybe járó óvodás gyermekek körülményeinek megsegítésére irányul. 
A rendszeresen, havonta betervezett programok szervezése, tárgyi, mozgásfejlesztő eszközök vásárlása, gyermekek készségeinek, képességeinek fejlesztése (úszás, színház-látogatás, kirándulások) az alapítvány fő feladata.

Ezúton köszönjük az 1% felajánlásokat.

Továbbra is várjuk támogató segítségüket és felajánlásaikat

„ Érezd Jól Magad ” Alapítvány
7624 Pécs Bornemissza Gergely u. 3.
Adószám: 18317727-1-02

Az alapítványba befolyt összegeket fejlesztő játékokra, mozgásfejlesztő eszközökre és gyermekprogramokra fordítjuk.

Elérhetőség: Baumann Erika tagóvodavezető 0620/412-2005
email: bornemisszaovoda@varoskozpontiovoda.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére