Jelenlegi hely

Csillogó család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Amikor azt látom, hogy bár nagy köztük a korkülönbség (12,5 év), mégis odavannak egymásért, örülnek egymásnak, szívesen játszanak együtt. De külön-külön a saját maguk boldogsága, sikereik, eredményeik felett érzett örömüket nagyon jó látni. Látni, ahogy fejlődnek, használják azt, amit tőlem/tőlünk szülőtől, nagyszülőtől kapnak tanácsot, élményt, tapasztalatot. A büszkeséget a szemükben, hogy én ezt már tudom. Nagyobbik fiam rengeteg támogatást kap édesanyámtól, és mostanában kezd például a sportolás terén rátalálni önmagára, hogy mi is érdekli igazán. Amikor együtt játszunk látom rajta, hogy mennyire élvezi, és nem tartja cikinek kamaszként, hogy az anyukájával sportol. A kicsi ( 11 hónapos) most fedezi fel, nyílik meg neki a világ. Mozgalmas.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy nem, vagy nehezen mesél gyermekem a vele történtekről.

A kamasszal nagyon nehéz dolgom van. Bár, ha az általa szeretett sportról van szó, arra bármikor "kapható", de egyébként teljesen begubózik, elzárkózik. mintha egy "idegen" lenne. Pár szóval válaszol, egész nap a saját szobájában "el van", rászokott a "csukott ajtó mögött vagyok"-ra, legalábbis itthon. Kamaszodik, sokszor ez a válasz, tanács másoktól. Szerintem attól nem kellene bezárkóznia. Olyan, mintha egy óriási szakadék lenne köztünk, ami az évek alatt egyre csak mélyült.
A kicsivel szemben is úgy érzem, hogy kezd fogyni a türelmem, többször megemelem a hangom, pedig tudom, hogy ezt Ő még nem érti, és utána lelkiismeret furdalásom van miatta. Viszont, ha más hangosabban szól rá, azt nagyon bántónak érzem. Ilyenkor felvillan, hogy én is szoktam így. Sajnos.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném tudni kezelni azokat a helyzeteket, amik most próbára teszik a türelmemet. Jó lenne visszanyerni a fiam bizalmát, és Őt magát is, hogy ne csak egy jó edzőtárs legyek számára, hanem AZ ANYUKÁJA. Hogy merje megbeszélni Velem, ha valami problémája, öröme van, merjen tanácsot kérni tőlem. Nem szeretném a kicsivel szemben ugyanazokat a hibákat elkövetni, amiket a nagyobbal. Bár igyekszem saját magamra odafigyelni, és kontrollálni a hangsúlyokat, megjegyzéseket, sajnos nem mindig sikerül. Ezen jó lenne változtatni, és jól működő családdá alakulni, akik bizalommal vannak egymás iránt. Olyan fajta kommunikációs csatornát megnyitni, és átadni, ami visszaterel minket egymáshoz, és amit majd Ők is kamatoztatni tudnak a jövőben, a saját életükben, majdani családjukban is.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére