Jelenlegi hely

Gyeregombóc & Hambekaplak

Beküldő lakhelye: Somogy megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Minden szülő tudván tudja még gyermeke születése előtt, hogy hogyan szeretné nevelni majd gyermekét, vagy éppen hogyan nem. Aztán megszületik a baba és dugába dőlnek a tervek. Ez lehet traumatikus akár, de nagyon jó élmény is. Velem ez utóbbi esett meg rögtön az előbbi után: az intellektuális felkészülés és kudarca után jött a figyelem, szeretet és annak a kérdése, hogyan lehetséges pontosan az én két gyermekemre hangolódnom, pont nekem és hogyan hassak szelíden, szeretve, hogy kibontakozhassanak...ez a közös út tölt el a legnagyobb örömmel, még a nehézségeivel is.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Az, hogy mit hogyan beszélhetek meg velük: haláleset, erőszakos haláleset családban, válás, a saját idegességem és nehézségeim, felnőttek világa. Mi tartozik rájuk, mivel terhelem őket. Lányom 8 évesen nagyon érett, mindenbe beleérez, felnőttesen érvel (nem tőlem örökölte) és igazságérzete is fejlett, több nézőpontot vizsgál egyszerre, csak csodálni tudom. Néha mint nagylányhoz tudok hozzá viszonyulni, néha kicsinek látom- nem találom a megfelelő hozzáállást. A kisebb kitölt mint csuprot a tej, őt értem, az indulatait is- kedveznék neki ösztönösen mindenáron. Holott nem kéne. Tudom, hogy 2 különböző gyerekhez nem lehet egyformán viszonyulni- de nem találom a balanszom.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Tanítóként is érdekelt a kommunikáció zavara. Olvastam és alkalmazom részint (amire emlékszem) a T.E.T-et (Thomas Gordon), üdvös volt Várkonyi Zsuzsa Már százszor is elmondtam-ja, és most szeretném felfrissíteni mindezt, de nem szakmai szempontból, hanem mint gyakorló és gyakran gyarló szülő- aki kész változni. Egy kis áthatást szeretnék ettől a tréningtől.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére