Jelenlegi hely

Kókusztej család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

A szeretet, amit kapok tőlük.

Az ölelésük, hozzám bújásuk mindennél többet jelent számomra.
Látni a boldogságukat, a fejlődésüket, az örömöt, ha már meg tudnak csinálni valamit, ami nem ment, vagy bátrak voltak megtenni valamit, amitől korábban féltek.
Például a lányommal egy éve megpróbáltuk a táncórát, de hiába élvezte magát a táncot, nem akarta megfogni a számára idegen gyerekek kezét, csak úgy csinálta a feladatokat, ha végig mellette csináltam én is, így pár alkalom után abbahagytuk. Idén újra megpróbáltuk, mindent egyedül megcsinál, három óra után már a teremből is kiküldött, ragyog az arca, egyrészt, ennyire élvezi az órát, másrészt nagyon büszke magára, hogy ilyen bátor lett.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

A nagyobbik gyerekemnél a hiszti, ellenállás kezelése a nehézség. A kisebbik gyerekemnek egész más a személyisége, számomra nagyon furcsa, hogy őt hisztinél békén kell hagyni, amíg ő nem nyit felénk. Nála a nehézség, hogy megtegye, amit kérünk. Sokszor kell kreatívnak lenni, bevetni trükköket, hogy ne az ő eredeti akarata érvényesüljön, hanem elfogadja, amit kérünk.
Ami szintén nagy probléma számomra, a testvérek közötti viták kezelése. A védőnő azt mondta, ne avatkozzak be, csak ha vér folyik, de sajnos, ha tettlegességgé fajul a dolog, sem a kicsi, sem a nagy nem érzi a súlyát, veszélyességét a tetteinek (pl. ellökés). A tettleges szituációkon kívül is döntőbíró szerepébe kényszerülök, és nehezen tudom megoldani, hogy valamelyiküknek ne kedvezzek.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Hiába olvastam a könyvet, a gyakorlatba nem tudom rutinszerűen átültetni. 
Konfliktushelyzetben előjönnek belőlem a régi minták, a tekintélyelvű nevelés...
Sokszor a rossz megoldás után/közben gondolok arra, hogy ezt máshogy kellett volna kezelni.
Kedvezményes résztvevőként a férjemet vinném el a tréningre, ugyanis sajnos sok nevelési kérdésben, módszerben nem is értünk egyet, és nagyon jó lenne, ha ezt a szemléletmódot ő is megismerné és amennyire csak lehet, ő is elsajátítaná.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál! - Így kezeld a beszólogatást!

Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál téged! - Így kezeld a beszólogatást!

Posztolunk, csoportokban kommunikálunk, az online térben éljük az életünket, nem csak mi, hanem a gyerekeink is, és ha még most nem is mert még kicsi, akkor nemsokára, hidd el, ezt nem ússza meg senki…
Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

A két fogalom gyakran együtt jár, de mégsem jelenti ugyanazt. A családi és óvodai háttér, a születéskori körülmények és öröklött adottságok egyaránt befolyásolják a gyermekeink fejlődését. Mi az, ami ingyen, államilag jár, mit tehetünk mi szülők otthon? Cikkünk első része ezeket a kérdéseket boncolgatja.
Ugrás az oldal tetejére