Jelenlegi hely

Szomszédünnep - Május 28

Május 28-án soha nem látott módon ünnepelünk: a nagyvárosok lakóközösségei és a falvakban élő szomszédságok együtt töltenek egy szép délutánt.

De mit is ünnepelünk pontosan? A városunkat, az utcánkat és bennük egymást és önmagunkat.

Egy kertben, udvaron vagy akár az utcán, de mindenképpen közös asztal mellett találkoznak egymással a szomszédok, és beszélgetéssel, zenéléssel, játékkal kezdik el vagy folytatják a kölcsönös ismerkedést.
Itt az ideje a bográcsban rotyogó gulyásnak, a hideg fröccsnek, a kínálgatós pogácsának, itt az ideje a sürgés-forgásnak és a nevetésnek.

Ki hinné, hogy a szomszédok közös öröme komoly társadalmi tőkévé kovácsolható? A Szomszédünnep ötlete a kilencvenes évek elején született Párizsban, ahol az egyedüllét, az etnikai problémák és a szociális különbségek miatt elszigetelődött emberek és családok megsegítéseként a szomszédsági kapcsolatok megerősítését kezdeményezték.

A magukra találó közösségek pedig egy spontán segítőháló létrejöttét jelentették, ami a legkisebb bosszúságok megoldásán túl a gyermekvédelem, a bűnmegelőzés és a katasztrófavédelem területén hozott eredményeket.

A Szomszédünnep lényege, hogy az egymáshoz közel elő emberek a közös szervezés során nem az egymásra utaltság bajait és nyűgét, hanem a közösségi lét örömét tapasztalhatják meg.
 

A későbbi mindennapokban a Szomszédünnep természetes hozománya lehet egy-egy mosoly és érdeklődő kérdés, az erősebb összetartás és segítségnyújtás, az így megerősödő társadalmi kapcsolatok pedig a teljes társadalom megerősödését jelentik.

A Szomszédünnep célja, hogy Magyarország minél több települése és szomszédja csatlakozzon a rendezvényhez. Hiszen a Szomszédünnep nagyszerű időtöltés, hasznos és rólunk szól. Igazi örömünnep!

Ha kedvetek van bekapcsolódni az ünnepi hangulat előkészítésébe, látogassatok el
a Szomszédünnep honlapjára és regisztráljatok szervezőnek!

Letöltöm a szervezőmunkát segítő Meghívót (A4)

Letöltöm a szervezőmunkát segítő Képeslapot! (A6)

Forrás: www.szeretlekmagyarorszag.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!
Ugrás az oldal tetejére