Egy kertben, udvaron vagy akár az utcán, de mindenképpen közös asztal mellett találkoznak egymással a szomszédok, és beszélgetéssel, zenéléssel, játékkal kezdik el vagy folytatják a kölcsönös ismerkedést.
Itt az ideje a bográcsban rotyogó gulyásnak, a hideg fröccsnek, a kínálgatós pogácsának, itt az ideje a sürgés-forgásnak és a nevetésnek.
Ki hinné, hogy a szomszédok közös öröme komoly társadalmi tőkévé kovácsolható? A Szomszédünnep ötlete a kilencvenes évek elején született Párizsban, ahol az egyedüllét, az etnikai problémák és a szociális különbségek miatt elszigetelődött emberek és családok megsegítéseként a szomszédsági kapcsolatok megerősítését kezdeményezték.
A magukra találó közösségek pedig egy spontán segítőháló létrejöttét jelentették, ami a legkisebb bosszúságok megoldásán túl a gyermekvédelem, a bűnmegelőzés és a katasztrófavédelem területén hozott eredményeket.
A Szomszédünnep lényege, hogy az egymáshoz közel elő emberek a közös szervezés során nem az egymásra utaltság bajait és nyűgét, hanem a közösségi lét örömét tapasztalhatják meg.
A későbbi mindennapokban a Szomszédünnep természetes hozománya lehet egy-egy mosoly és érdeklődő kérdés, az erősebb összetartás és segítségnyújtás, az így megerősödő társadalmi kapcsolatok pedig a teljes társadalom megerősödését jelentik.
A Szomszédünnep célja, hogy Magyarország minél több települése és szomszédja csatlakozzon a rendezvényhez. Hiszen a Szomszédünnep nagyszerű időtöltés, hasznos és rólunk szól. Igazi örömünnep!
Ha kedvetek van bekapcsolódni az ünnepi hangulat előkészítésébe, látogassatok el
a Szomszédünnep honlapjára és regisztráljatok szervezőnek!
Letöltöm a szervezőmunkát segítő Meghívót (A4)
Letöltöm a szervezőmunkát segítő Képeslapot! (A6)
Forrás: www.szeretlekmagyarorszag.hu