Jelenlegi hely

"MELINDÁK" Szülésfelkészítő

Právicz-Kárász Melinda: +36 20 210 1749 

Kaizer Melinda: +36 20 451 7007

Húsz éves szülésznői tapasztalatunkat a PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján szereztük. Most is a klinika falai között, a szülőszobán folytatjuk munkánkat: kísérjük a várandós kismamákat a jóslófájásoktól - olykor az első szívhang megjelenésétől - a gyermekágyas időszak végéig.

Szülésfelkészítőnkön előre egyeztetett időpontban, meghitt környezetben biztosítunk lehetőséget arra, hogy tabuk nélkül, nyíltan tudjunk beszélni a várandósság és a szülés körüli eseményekről.

Folyamatos szakmai képzéseken vettünk részt és a szülőszobán eltöltött hosszú évek alatt felbecsülhetetlen szülésznői gyakorlatra tettünk szert a várandósok támogatásában és a szüléskísérésekben.  Az eltöltött évek alatt számunkra a szülésznői hivatás életformává vált.

A „Melindák” szülésfelkészítő célja, hogy a kismamáknak biztos támaszt nyújtsunk a várandósságuk alatt, ez az időszak nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott legyen, hogy amikor elérkezik életük legfontosabb napja felkészülten, félelemtől mentesen érkezzenek a szülőszobára.

Munkánk során gyakran találkozunk olyan kismamákkal, akik elvesznek a rendelkezésre álló rengeteg valós, esetleg téves információ és hiedelem között.

A találkozás során válaszokat kaphatnak többek között arra, hogy

  • mire lesz szükség a kórházi csomagban,
  • mik a szülés megindulásának jelei,
  • melyek a szülés egyes szakaszai,
  • mi történik a testünkben a vajúdás alatt.

Tájékozódhatnak a vajúdási és szülési testhelyzetekről, alternatívákról. Információt kapnak a természetes és mesterséges fájdalomcsillapítási lehetőségekről. 

Beszélgetésünk során a kismamában kialakulhat egy kép saját szülési tervéről, melyben az ő személye, az ő elképzelései, gondolatai kerülnek előtérbe.

Ismereteket szerezhet a császármetszésről és a császármetszés utáni hüvelyi szülés lehetőségéről, a gátvédelemben vagy gátmetszéssel történő szülésről, a késői köldökellátás fontosságáról.

A leendő édesapák megtudhatják, hogy mi a szerepük a szülőszobában, miben segíthetik a kismamát, valamint a szülőszobában zajló eseményekre is felkészülhetnek.

Beszélünk az „aranyóra” és a szőrkontaktus fontosságáról, bepillantást nyerhetnek a szülés utáni gyermekágyas időszak szépségeibe, olykor nehézségeibe és a testben lezajló változásokba.

Az anyatejes táplálás fontosságáról, a tejtermelődés folyamatáról  és az igényszerinti szoptatásról is beszélünk, csakúgy, mint a baba-barát kórház jelentéséről.

Összefoglalva: igyekszünk reális és biztos támaszt adni a várandósság alatt,  ott és abban segítve, amiben a legnagyobb szükség van ránk.


Kaizer Melinda  szülésznő

Az elmúlt 25 évben a Pécsi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika szülőszobáján dolgozva szereztem meg azt a tapasztalatot, mellyel segíthetem az édesanyákat, hogy a szülést a legcsodálatosabb élményként éljék meg.

Az elmúlt hosszú évek alatt sokat változott a szülészeti ellátás és vele együtt változott a várandós édesanyák igénye is a családközpontú, háborítatlan szülések irányába. Ezért folyamatos szakmai képzéseken vettem részt és az új ismereteket igyekeztem a szüléskísérések során alkalmazni, melynek fontos mérföldköve volt a perinatális szaktanácsadó képzés. Folyamatosan tartok személyre szabott és csoportos szülésfelkészítéseket, hogy ne maradjanak megválaszolatlan kérdések vagy kételyek senkiben és egy bizalmi együttműködés jöhessen létre. Fontos számomra a természetes szülés kísérése, a biztonságot mindig szem előtt tartva. Szülésznőként az egyik legszebb és legmeghatározóbb pillanataikban segíthetem az édesanyákat, fizikai és lelki támaszként egyaránt. Hiszem, hogy a pozitív szülésélmény mindannyiunk közös célja.


Právicz-Kárász Melinda szülésznő

1998-2001 között a Pécsi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán töltöttem a szülésznő  képzés alatti gyakorlatom. 2001-ben, a szakképesítésem megszerzése után ugyanitt kezdtem dolgozni a szülőszoba részlegen. Pályafutásom alatt számtalan konferencián és továbbképzésen vettem részt. Fontos számomra a várandósok segítése, felkészítése a szülésre, a szülés kísérése. A gyermekágyas osztályon is dolgoztam, ahol a Baba-barát kórház cím megszerzése érdekében laktációs elméleti és gyakorlati képzést és tapasztalatot is szereztem.

2020-ban Egészségügyi gyakorlatvezető szakképesítést szereztem, azóta a szülőszobára érkező tanulókat igyekszem pozitív élményekkel és érzésekkel motiválni. Számukra is hangsúlyozom a segíteni akarás és az empátia fontosságát.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére