Jelenlegi hely

A babám és én - öt alkalmas zeneterápiás csoportfoglalkozás Pécsen

Időpont: 2025. Április 26. (szombat) 10:00
Helyszín: Rovienne Pszichológiai Központ, Pécs, Nagyárpádi út 3.
A zeneterápiás csoportban az érzéseinket jelenítjük meg, miközben a babánk felé is fordulunk, támogatva az anya-magzat kapcsolódást, hangolódást, figyelve, hogyan kezd kibontakozni az “énből” a “mi”.

A babám és én – öt alkalmas zeneterápiás csoportfoglalkozás

A babavárás különleges időszak egy nő életében, amely során átdolgozásra kerülnek a saját magunkról és a világban elfoglalt helyünkről alkotott fogalmaink, elkezd kialakulni egy új identitásunk, amely számos kérdést hoz magával.

Megtapasztaljuk a testünk hihetetlen változását és erejét, ahogy helyet készít egy új életnek, miközben a lelkünkben is folyamatosan formálódik a babánkról, magunkról, kettőnkről és a családunkról alkotott kép. Mindez számos különféle érzéssel járhat, amelyek időnként feltöltenek energiával, míg a máskor talán nehéz pillanatokat okozhatnak.

A zeneterápiás csoportban ezeket a kérdéseket, érzéseket jelenítjük meg, miközben a babánk felé is fordulunk, támogatva az anya-magzat kapcsolódást, hangolódást, figyelve, hogyan kezd kibontakozni az “énből” a “mi”.

Mi a zeneterápia?
A zeneterápia a nonverbális terápiás formák közé tartozik, zene közvetítésével történő gyógyító munkát jelent. A folyamat során képzett zeneterapeuta a zenével, zenei elemekkel segíti elő a kapcsolatteremtést, a csoporttagok közti kommunikációt és a megosztott tartalmakkal való munkát, a feszültségoldást.

Milyen eszközöket alkalmazunk a munka során?
Az alkalmak során témától függően főként közös zenélés, zenehallgatás, rajzolás, kártyák közvetítésével történik a terápiás munka, a megjelenített tartalmak szóbeli megdolgozásával.

Kinek ajánljuk?
Második trimeszterben lévő kismamáknak, akik szeretnének tudatosan, zene- és művészetterápiás eszközökkel hangolódni babájukra, megfogalmazni a várandósság során tapasztalt testi és lelki változásokkal kapcsolatos érzéseiket, elmélyíteni a babavárás során végbemenő belső munkát.

Kezdés: 2025. április
Időpontok: szombat délelőttönként 1,5 óra
Létszám: maximum 5 fő
Helyszín: Rovienne Pszichológiai Központ (7623, Pécs, Nagyárpádi út 3.)

Csoportvezető:
Dr. Szita Judit – gyermek-, és ifjúságpszichiáter szakorvos, zeneterapeuta

A csoport zárt jellegéből adódóan minden részvevő a teljes csoportra köteleződik el, a kezdést követően később nem lehet csatlakozni a folyamathoz.

Jelentkezés, érdeklődés: info@rovienne.hu címre írva.

A részvétel díja: 7.000 Ft/fő/alkalom.
Jelentkezési határidő: 2025.04.06.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Ugrás az oldal tetejére