Jelenlegi hely

Szavazzuk meg Magyarország legkedveltebb erdei kerékpárútját!

Csodásabbnál csodásabb fák és sziklák, növényzet és állatvilág, hűvős erdei útvonalak... mi kell több egy igazi tekerős túrához?

Az Országos Erdészeti Egyesület (OEE) Erdőfeltárási Szakosztálya kezdeményezésére – együttműködésben a Erdei Sportok Szakosztállyal – immár negyedik alkalommal hirdette meg pályázatát, mellyel Magyarország legkedveltebb erdei kerékpárútját keresik. 

A pályázat célja, hogy népszerűsítse az aktív életmódot, emellett pedig biztonságunk és a természet megőrzése érdekében felhívja a figyelmet az erdőben történő kerékpáros kikapcsolódás írott és íratlan szabályaira. 


Az ország legszebb erdei kerékpárútjai között könnyűek és nehezek, kezdőknek, illetve profiknak ajánlott útvonalak is vannak, amelyek csodás területeken vezetnek át. 

A pályázatra szép számban érkeztek nevezések, amelyekből a szakmai zsűri választotta ki azt az öt útvonalat, amelyet internetes szavazásra bocsátottak. 

Szavazatot 2024. szeptember 30. éjfélig lehet leadni, kizárólag Facebookon ITT

Az idei év újdonsága, hogy a döntős útvonalakon közösségi tekeréseket is szerveznek a következő hetekben. Az Év Erdei Kerékpárútja kitüntető címet 2024-ben is a legtöbb lájkot begyűjtő nyomvonal nyeri el.

RÁJUK SZAVAZHATSZ:

Az alábbi útvonalakra adható le szavazat az OEE Facebook-oldalán:

  • Farkasgyepű–Bakonybél
  • Szentendre–Pilismarót
  • Tormafölde–Kiscsehi
  • Varbói halastó – Csókás forrás
  • Zselickisfalud–Bőszénfa

A győztest az Erdők Hete rendezvénysorozat keretén belül fogják kihirdetni októberben. 

Az Országos Erdészeti Egyesület által kezdeményezett rendezvénysorozat célja, hogy a fenntartható erdőgazdálkodást, erdeink ökoszisztéma-szolgáltatásait minél szélesebb körben bemutassa a nagyközönség számára. Ennek a kezdeményezésnek része az Év Erdei Kerékpárútja pályázat is. A nyertes úton ezt követően táblát avatnak a szervezők, illetve kisfilm is készül róla. 

2023-ban a szolnoki Széchenyi Ökoturisztikai Parkerdőben tekergő bicikliút nyerte el az Év Erdei Kerékpárútja címet. 2022-ben a Bükkben található Szalajka-völgy és Olasz-kapu között húzódó kerékpárút végzett az első helyen, míg 2021-ben a Nógrád megyei Somoskőújfalu és Eresztvény között húzódó erdei kerékpárút lett a győztes.

(Forrás; Képek: Országos Erdészeti Egyesület)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Trendek, melyek formálták az életmódváltást – A fogyókúrás piac 10 éves története

Az elmúlt évtized fogyókúrás trendjei valóban izgalmas változásokat hoztak az egészségtudatos életmód terén. Az egyes évek kulcsszavai jól bemutatják, hogy a fókuszpontok hogyan változtak a fogyasztói igények és a tudományos eredmények hatására. A „tiszta étkezéstől” kezdve a mikrobiomot célzó diétákig minden trend valamilyen új perspektívát adott az életmódváltáshoz és fogyáshoz.
Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Ahogy a természet megújul tavasszal, úgy bennünk is megszületik a vágy a frissességre és a tisztaságra. A tavaszi lomtalanítás nemcsak a fizikai tér rendezéséről szól, hanem a belső harmónia megteremtéséről is. Amikor rendet teszünk a környezetünkben, azzal lehetőséget adunk arra, hogy a lelkünkben is könnyebbséget érezzünk. Nézzük meg, hogyan hozhat testi és lelki megújulást a rendrakás!
Ugrás az oldal tetejére