Jelenlegi hely

Dettre Imola evés- és etetés terapeuta, szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens 

Tel.: 30/223-0085
Email: dettreimola@gmail.com 
Amiben segíteni tudok: alvási, evési problémák, nehéz megnyugtathatóság, dackorszak

 Konzulensként a 2-10 alkalmas folyamat során, a következő nehézségekben tudok segíteni:

  1. evéssel, etetéssel kapcsolatos gondok
  2. az elalvás, az éjszaka átalvásának problémái
  3. nehéz megnyugtathatóság, sírás
  4. dacos viselkedés, hiszti
  5. napirend, testvérféltékenység, agresszív viselkedés, szobatisztaság stb.

Több, mint húsz éve dolgozom gyógypedagógusként a korai intervenció területén, hallássérült és nyelvi késést mutató gyermekekkel. A regulációs zavarok közül először az evés és etetés során nehézségekkel küzdő gyermekekkel és családjaikkal kezdtem foglalkozni evésterapeutaként.

Integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzulensként szélesebb körű, átfogóbb támogatást tudok nyújtani a regulációs zavarok miatt hozzám fordulók számára.

Azoknak a családoknak nyújtok konzultációs keretek között segítséget, akik 3 év alatti kisgyermeküknél alvásproblémákat, evési / etetési nehézségeket, gyakori sírást, nehéz megnyugtathatóságot, vagy más, kora gyermekkori lelki egészséggel kapcsolatos nehézségeket (érzelem- és/vagy viselkedésszabályozási problémákat ) észlelnek. Ilyenek például: a szobatisztaság elakadása, erős dacos viselkedés (hiszti), leválási fennakadás, stb. Azok is megkereshetnek, akik egy ideje nehezen értik kisbabájuk, gyermekük viselkedését. Általános nevelési kérdésekben és a kisgyermek általános fejlődésében tapasztalt esetleges eltérésekkel kapcsolatban is tudok segítséget adni.

A kisbaba születése - amellett, hogy az egyik legcsodálatosabb dolog a világon - kihívásokat, problémákat, váratlan helyzeteket hoz az életünkbe. Ezek a nehézségek gyakran keltenek aggodalmat az édesanyákban. Elbizonytalanodnak saját magukban, a babával való kapcsolatukban. Előfordulhat, hogy ez a bizonytalanság olyan gondokat okoz, amelyek kibogozásához jó lenne egy kívülálló szakember segítsége.

Konzulensként támogatást, figyelmet, érzelmi biztonságot adok ahhoz, hogy közösen megtaláljuk a megoldást a gyermek viselkedésében és az ezzel kapcsolatos anyai érzések nehézségeiben. Megpróbáljuk feltérképezni a kapcsolati megnyilvánulások mélyebb okait. A célom az, hogy az édesanyák és édesapák rátaláljanak az erőforrásaikra és megerősödhessenek szülői kompetenciájukban.

Keress bátran!

Tel.: 30/223-0085
Email: dettreimola@gmail.com
Facebook: Dettre Imola Gyógypedagógus


Regulációs zavarok, táplálási nehézségek

A regulációs zavar szabályozási rendellenesség csecsemő- és kisgyermekkorban. Azt jelenti, hogy a csecsemőnek nehézségei vannak abban, hogy a „viselkedését” bizonyos területeken megfelelően szabályozza annak érdekében, hogy a környezetéhez alkalmazkodjon. Megjelenhet az etetés, elalvás/átalvás nehézségeiben, de a nagyon sok sírás és a nehéz megnyugtathatóság is az elsődleges zavarok körébe tartozik. Másodlagos regulációs zavarok a később megjelenő tünetek, például: a szobatisztaságra való szoktatás zökkenői, a társakhoz való kapcsolódás, és az ingerfeldolgozás nehézsége, az érzelmek és a viselkedés szabályozásának problémái, mint a dührohamok,  a túlzott dac, „hiszti”, agresszivitás, nyugtalanság, koncentrációs nehézségek, játék iránti kedvetlenség, testvérféltékenység, esetleg elhúzódó szeparációs szorongás, stb.

És ez baj? Juthat eszünkbe ez a kérdés.  A válasz egyszerű: tulajdonképpen nem. >>> TOVÁBB OLVASOM

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Infra lámpa: Hogyan lehet a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Infra lámpa: Hogyan lehet segítségünkre a gyógyulásban? – Útmutató szülőknek

Az infravörös (infra) lámpa egyre népszerűbb otthoni gyógyászati ​​eszköz, amely természetes módon enyhíteni a fájdalmat és gyorsítani a gyógyulást. De hogyan működik pontosan, milyen betegségek esetén érdemes használni, és mire figyeljünk vásárláskor? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre próbálok választ adni.
Ugrás az oldal tetejére