Jelenlegi hely

"MELINDÁK" Szülésfelkészítő

Právicz-Kárász Melinda: +36 20 210 1749 

Kaizer Melinda: +36 20 451 7007

Húsz éves szülésznői tapasztalatunkat a PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján szereztük. Most is a klinika falai között, a szülőszobán folytatjuk munkánkat: kísérjük a várandós kismamákat a jóslófájásoktól - olykor az első szívhang megjelenésétől - a gyermekágyas időszak végéig.

Szülésfelkészítőnkön előre egyeztetett időpontban, meghitt környezetben biztosítunk lehetőséget arra, hogy tabuk nélkül, nyíltan tudjunk beszélni a várandósság és a szülés körüli eseményekről.

Folyamatos szakmai képzéseken vettünk részt és a szülőszobán eltöltött hosszú évek alatt felbecsülhetetlen szülésznői gyakorlatra tettünk szert a várandósok támogatásában és a szüléskísérésekben.  Az eltöltött évek alatt számunkra a szülésznői hivatás életformává vált.

A „Melindák” szülésfelkészítő célja, hogy a kismamáknak biztos támaszt nyújtsunk a várandósságuk alatt, ez az időszak nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott legyen, hogy amikor elérkezik életük legfontosabb napja felkészülten, félelemtől mentesen érkezzenek a szülőszobára.

Munkánk során gyakran találkozunk olyan kismamákkal, akik elvesznek a rendelkezésre álló rengeteg valós, esetleg téves információ és hiedelem között.

A találkozás során válaszokat kaphatnak többek között arra, hogy

  • mire lesz szükség a kórházi csomagban,
  • mik a szülés megindulásának jelei,
  • melyek a szülés egyes szakaszai,
  • mi történik a testünkben a vajúdás alatt.

Tájékozódhatnak a vajúdási és szülési testhelyzetekről, alternatívákról. Információt kapnak a természetes és mesterséges fájdalomcsillapítási lehetőségekről. 

Beszélgetésünk során a kismamában kialakulhat egy kép saját szülési tervéről, melyben az ő személye, az ő elképzelései, gondolatai kerülnek előtérbe.

Ismereteket szerezhet a császármetszésről és a császármetszés utáni hüvelyi szülés lehetőségéről, a gátvédelemben vagy gátmetszéssel történő szülésről, a késői köldökellátás fontosságáról.

A leendő édesapák megtudhatják, hogy mi a szerepük a szülőszobában, miben segíthetik a kismamát, valamint a szülőszobában zajló eseményekre is felkészülhetnek.

Beszélünk az „aranyóra” és a szőrkontaktus fontosságáról, bepillantást nyerhetnek a szülés utáni gyermekágyas időszak szépségeibe, olykor nehézségeibe és a testben lezajló változásokba.

Az anyatejes táplálás fontosságáról, a tejtermelődés folyamatáról  és az igényszerinti szoptatásról is beszélünk, csakúgy, mint a baba-barát kórház jelentéséről.

Összefoglalva: igyekszünk reális és biztos támaszt adni a várandósság alatt,  ott és abban segítve, amiben a legnagyobb szükség van ránk.


Kaizer Melinda  szülésznő

Az elmúlt 25 évben a Pécsi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika szülőszobáján dolgozva szereztem meg azt a tapasztalatot, mellyel segíthetem az édesanyákat, hogy a szülést a legcsodálatosabb élményként éljék meg.

Az elmúlt hosszú évek alatt sokat változott a szülészeti ellátás és vele együtt változott a várandós édesanyák igénye is a családközpontú, háborítatlan szülések irányába. Ezért folyamatos szakmai képzéseken vettem részt és az új ismereteket igyekeztem a szüléskísérések során alkalmazni, melynek fontos mérföldköve volt a perinatális szaktanácsadó képzés. Folyamatosan tartok személyre szabott és csoportos szülésfelkészítéseket, hogy ne maradjanak megválaszolatlan kérdések vagy kételyek senkiben és egy bizalmi együttműködés jöhessen létre. Fontos számomra a természetes szülés kísérése, a biztonságot mindig szem előtt tartva. Szülésznőként az egyik legszebb és legmeghatározóbb pillanataikban segíthetem az édesanyákat, fizikai és lelki támaszként egyaránt. Hiszem, hogy a pozitív szülésélmény mindannyiunk közös célja.


Právicz-Kárász Melinda szülésznő

1998-2001 között a Pécsi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán töltöttem a szülésznő  képzés alatti gyakorlatom. 2001-ben, a szakképesítésem megszerzése után ugyanitt kezdtem dolgozni a szülőszoba részlegen. Pályafutásom alatt számtalan konferencián és továbbképzésen vettem részt. Fontos számomra a várandósok segítése, felkészítése a szülésre, a szülés kísérése. A gyermekágyas osztályon is dolgoztam, ahol a Baba-barát kórház cím megszerzése érdekében laktációs elméleti és gyakorlati képzést és tapasztalatot is szereztem.

2020-ban Egészségügyi gyakorlatvezető szakképesítést szereztem, azóta a szülőszobára érkező tanulókat igyekszem pozitív élményekkel és érzésekkel motiválni. Számukra is hangsúlyozom a segíteni akarás és az empátia fontosságát.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére