Jelenlegi hely

Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

Cím: 7624 Pécs, Édesanyák útja 17.
Klinikaigazgató: Dr. Kovács Kálmán András, egyetemi docens
Telefon: 72/536-370
Web: PTE

A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ágylétszáma összesen 100, melyen alapellátási és Dél-Dunántúl területén progressziv (fejlődést támogató) betegellátási feladatokat lát el.
A klinika önálló neonatológiai (újszülött), intenzív újszülött, gyermekágyas, terhespathológiai, nőgyógyászati, nőgyógyászati intenzív, és onkoradiológiai (sugárterápia) osztályokra, valamint szülőszobára tagozódik.
A járóbeteg szakrendelések száma 15.

Down-sy. szűrése Klinikánkon

Hogyan szűrhető a Down szindróma ?
Klinikánkon jelenleg az úgynevezett integrált szűrőtesztet végezzük, melyet 2003-ban elsőként vezettünk be hazánkban. Az integrált szűrőteszt két szűrésből áll. Az első az úgynevezett kombinált teszt, melyet a terhesség 10-14 hete között (optimálisan a 12.héten), a második pedig a tripla teszt, melyet a terhesség 15-20 hete között (optimálisan a 16.héten) végzünk. A szűrések során a kismamától vett vérmintát vizsgáljuk.

Egyéb tudnivalók a szűrésről
A szűrés elsődleges célja a Down kóros magzatok felismerése, de az alkalmazott teszt nagy biztonsággal felismer egyéb fejlődési rendellenességeket is, mint a nyitott gerinc vagy a 18-as triszómia (Edwards szindróma). A szűrés hatékonysága növelhető, ha minden kismama a 18. és 22. terhességi hét között részt vesz egy részletes ultrahang vizsgálaton. Ezzel nemcsak a kromoszóma rendellenesség mellett észlelhető fejlődési zavarok, hanem más fejlődési rendellenességek is felismerhetők.


Genetikai Tanácsadás:
Pécsi Tudományegyetem OEC Általános Orvostudományi Kar
Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
7624 Pécs, Édesanyák u.17.
Telefon: 06-72-536 000/5120
Rendelési idő: kedd-csütörtök 10-13 óráig


Bővebb információk a Szülészeti Klinikáról: ITT

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére