Jelenlegi hely

Csoda Bölcsőde

Cím: 7632 Pécs, Apáczai Csere János körtér 1.
Tel: 72/550-628; 30/576-2019
E-mailcsoda@kszipecs.hu

Web: https://kszipecs.hu/csoda-bolcsode/
Facebook: https://www.facebook.com/Csodabolcsode

Intézményvezető: Praks Xénia

Bölcsődénk Pécs Kertvárosban, a volt Nevelési Központ 1-es épületének földszintjén és 2-es épületének egy részében várja a gyermekeket és a családokat. Az épületek gépkocsival és tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető.

A bölcsőde a város legnagyobb bölcsődéje: 136 férőhelyen 10 csoportszobában 20 hetes kortól fogadja a kisgyermekeket, 10-14 fős csoportokban. A gyermekek ellátásáról 24 kisgyermeknevelő, 5 dajka, és 6 konyhai dolgozó gondoskodik.

A bölcsődében saját főzőkonyhával rendelkezünk, és szükség esetén diétás étkezést is biztosítani tudunk. A tágas, árnyas udvar kiváló lehetőséget nyújt a szabadtéri játékra. Az épületben fedett babakocsi és kerékpártároló található.

Alapítványunkról az alábbi linken olvashat: http://kszipecs.hu/index.php/alapitvanyok/98-csoda-bolcsode-alapitvany

A bölcsőde szakmai küldetése

Munkánk során a korai tanulási folyamatokra helyezzük a fókuszt, amely során a gyermek játékos tapasztalások útján ismerkedik az őt körülvevő világgal. Célunk, hogy megérthessék és megtapasztalhassák az élet működésének törvényszerűségeit. Igyekszünk lehetőséget biztosítani arra, hogy a szülők és a gyermekek megismerhessék az intézményünk működését, a napirendet, a bölcsődei szokásrendszert.

Szolgáltatásaink:

  • Ingyenes játék és könyvkölcsönzés
  • Tanácsadás
  • Egyéni fejlesztőszoba
  • Családi programok

Programjaink

A családokkal való kapcsolatépítés egyik fontos elemét a közösségi programok jelentik számunkra: karácsonyváró, farsang, húsvétváró, gyermeknap, de volt már példa közös mecseki kirándulásra is. Minden tavasszal, nyílt nap keretében várjuk a hozzánk készülő családokat. A nyílt nap és a nyári pihenő közötti időszakban heti rendszerességgel játszóházat működtetünk, ahová a gyermekeket a szülőkkel együtt várjuk. Ezeken az alkalmakon minden fontosat megtudhatnak a bölcsődei életről még a kezdés előtt.


A Pécsimami 2012 őszi és 2015/16. évi "A mi bölcsődénk" című pályázatában több száz szülő osztotta meg gyermeke bölcsődéjével kapcsolatos tapasztalatait. A 2012. évi véleményeket ITT OLVASHATOD, 2015/16-ban erről a bölcsődéről az alábbiakat írták:

Hozzászólások

A  Pécsimami 2015/16. évi „A mi bölcsődénk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked bölcsődéjét?” A válaszok itt olvashatók.

Kislányom,bár nem rohan be a csoportba kicsattanó örömmel,hiszen még csak rövid ideje jár oda,de mégis nagyon jol érzi magát,mert jó a közösség, kedvesek a gondozó nők,dadusok...jo foglalkozásokat tartanak és kellemes programokat szerveznek....

A gondozónők nagyon kedvesek, kislányom "pótanyukái". Csoportunk nagyon jó, kislányom imád oda odajárni. Rengeteget foglalkoznak a gyerekekkel, olyan tevékenységek is vannak, amelyeket zömében csak az óvodákban kezdenek el: vágnak, ragasztanak, rajzolnak, festenek és persze rengeteget játszanak. Kéthetente népdalénekes jár hozzájuk, amit a gyerkőcök nagyon élveznek: énekelnek, verselnek. Ha egy kisgyerek vigasztalásra szorul, vagy félénk és nehezebben illeszkedik be, ölbe veszik, megvigasztalják és "bevezetik" a közösségi életbe. Ezek mellett rendre, napirendre és sok hasznos dologra tanítják őket. És amit a gyerekek a legjobban élveznek: a szülinapi tortázások, minden gyerek szülinapján szépen megterítik az asztalt, a csoport összeül, felköszöntik az ünnepeltet, énekelnek és együtt megeszik a tortát. Köszönjük szépen a gondoskodást!

Szereti a kislányom.A nevelők kedvesek-megértőek-türelmesek.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére