Jelenlegi hely

Szülésre felkéSZülés Bóni Tündével

Szülésre felkészülés, szülésfeldolgozás, babás kérdések egyéni konzultáció vagy csoportos tanfolyam keretében.

Bóni Tünde vagyok, független bába, szülésznő, védőnő, dúla, szülésfelkészítő.

Több mint 20 éve készítek fel párokat a szülésre és a szülés körüli időszakra az alábbiak mentén:

  • testi-lelki folyamatok összefüggései a szakmai irányelvek szerint,
  • jól használható gyakorlati kapaszkodók az anya és az apa számára,
  • szülés után a család, a párkapcsolat (szexualitás is) - praktikumtól a lélekig,
  • transzgenerációs minták, traumák felülírása a szülésben,
  • biztonságélmény, egyéni utak felfedezése- mitől jó élmény a szülés?

A szülésre felkészítő tanfolyamokra régebben szinte csak többedik gyermeket váró párok jöttek, akik már megtapasztalták a felkészülés hiányát. Napjainkra nagyon sok első babát váró pár érdeklődik. Ennek nagyon örülök, hisz a köztudatba kezd elfogadottá válni, hogy a szülői szerepre éppúgy készülni kell, mint egy munkakör betöltésére, vagy a jogosítvány megszerzésére.

Amíg a többgenerációs családmodell volt az elterjedt, belenőttünk a várandóság, szülés, szoptatás mindennapi gyakorlatába- ez ma már kimarad. Ráadásul egy olyan generáció unokái, gyermekei vagyunk, akik a szülészeti forradalom túlmedikalizált élményét hordozzák, így verbálisan is nehéz történeteket kapunk a szülésről. Nőiségünk csodájának történései elvesztek valahol a múltban és előhozatalukhoz nagy szükség van egy jó szemléletű felkészülésre.

A jó szemlélet számomra  azt jelenti, hogy senkit nem akarok meggyőzni az „igazamról”, mert nincs egyöntetűen bevált recept a szüléshez, ami mindenkinek megfelelne.

Legfontosabb a készülésben a saját belső tartalmak, családi hiedelmek, történetek, transzgenerációs hatások felismerése, a nőiségünk útján minket ért hatások, traumák és az ebből fakadó egyéni működéseink integrálása, a számunkra biztonságot adó hely, személyek, körülmények megtalálása és a szülésből fakadó sokféle lehetőségre való „előtervezés” kialakítása.

Utóbbi alatt azt értem, hogy nem tudhatjuk előre, hogy pontosan mi és miként fog történni a testünkben, velünk- ha vannak előre kialakított kapaszkodóink, erőforrásaink, amikhez nyúlhatunk a különböző történések kapcsán, nem feltétlenül sokkolódunk egy nem várt helyzetben.

Sokat ad, ha nőként és férfiként is ismerjük a szülés valódi természetét, a női test és lélek szoros együtt rezdülését, az anyai és apai kompetenciaérzés kialakulásának sajátosságait.

Tudatosíthatjuk, milyen faktorok segítik a szülés előrehaladását és mik gátolhatják, milyen módon kapcsolódhat be az apa a vajúdás folyamatába úgy, hogy közben önmaga határain belül maradhasson, hisz lelkileg szintén nagy utat jár be, ami kihat a későbbi párkapcsolatra, szülőségre éppúgy, mint az anya esetében.

Fontos tudnunk, hogy a szülés körül tevékenykedő szakembereknek hol a kompetenciahatáruk, kitől pontosan miben és milyen módon kaphatunk segítséget, hogyan kommunikálhatjuk a szükségleteinket.

Az első babát váró párok szinte kivétel nélkül a szülésig tudnak gondolkodni (ez teljesen normális) és meghökkenve tapasztalják, hogy nem véget ért, hanem elkezdődött egy új életszakasz, megannyi váratlan fordulattal.

Az erről kapott információk kincset érők lesznek a babával való közös élet megannyi örömteli és útvesztőhöz hasonlatos helyzetében.

Tudatos készüléssel a párkapcsolatban bekövetkező lelki és szexuális élet változásai is gördülékenyebben megélhetőek lesznek, nem tabuként mérgezik a család mindennapjait.

A nagyobb testvér felkészítése (praktikus jógyakorlatokkal színesítve), a nagyszülőkkel való kapcsolódás minőségi mutatói, a családi rendszerben rejlő erő, lehetőségek mind része a tanfolyam anyagának.

Ezen kívül olyan praktikus információk, mint a környezettudatos babaápolás, a gyermekbetegségek, a kötődő nevelés is fontos helyet kapnak a felkészülésben, hisz a baba születése után az ezerféle „jótanács” forgatagában szükségünk lesz egy stabil belső iránytűre.

A szülésfelkészítésre várandósokat és babát tervezőket is várok. Lehet jönni egyedül, párral, nagyszülőkkel is.

Célom, hogy őszintén, felszabadultan, egymás gondolatait inspirálva beszélgessünk mindenről, ami a családdá válás kapcsán felmerül.

Elérhetőségeim:

Ha kérdésed van, a 70-326-7481-s számon és a kurystunde@gmail.com e-mail címen érdeklődhetsz.
FB: https://www.facebook.com/Tünde Bóni

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére